آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۰۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه با اشاره به عنایت ویژه رییس بنیاد مستضعفان به ایتام و خانوارهای نیازمند، گفت: این بنیاد همزمان با لیالی قدر بیش از ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به ایتام کرمانشاهی اهدا کرده است.

«محسن رخصی» با بیان اینکه چهار هزار و ۵۰۰ یتیم در استان از کمک این بنیاد بهره‌مند شدند، افزود: به هر یک از این ایتام مبلغ ۵۰۰ هزار تومان اهدا شده است.

وی یادآور شد: همچنین بنیاد مستضعفان در ابتدای سال جاری در ۲ مرحله ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به نیازمندان کرمانشاهی برای مقابله با بیماری کرونا ویروس کمک کرده است.

توزیع ۱۰۷ هزار پرس غذای گرم و بسته معیشتی

مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه در ۲ دهه ابتدایی ماه مبارک رمضان همزمان با آغاز رزمایش بزرگ «همدلی برای ایران همدل» بیش از ۱۰۷ هزار و ۳۱۹ پرس غذای گرم و سبد معیشتی به نیازمندان کرمانشاهی اهدا شد، گفت: این مواد غذایی با کمک سه میلیارد تومانی مردم خیر استان خریداری و تامین شده است.

رخصی با اشاره به اینکه با این میزان کمک ۱۰۷ هزار و ۳۱۹ پرس غذای گرم و سبد معیشتی برای نیازمندان کرمانشاهی خریداری و در میان آنها توزیع شده است، افزود: از این میزان بیش از ۸۱ هزار پرس غذای گرم بوده که براساس دستور العمل های بهداشتی در حدود ۳۰ آشپزخانه مهدوی این نهاد طبخ شده است.

وی عنوان کرد: همچنین بیش از پنج میلیارد و ۷۷۲ میلیون تومان از کمک های مردمی نیز به خرید و تامین ۲۶ هزار و ۲۷۷ سبد معیشتی که حاوی اقلام غذایی همچون برنج، روغن، ماکارونی، سویا و .. بوده اختصاص داده شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه همچنان جمع آوری کمک های مردمی در رزمایش ایران همدل، ادامه دارد، تصریح کرد: واریز کمک های نقدی به شماره حساب ۰۱۰۹۳۹۰۹۳۹۰۰۹ و شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۳۹۶۲۷ نزد بانک ملی نیز از راه های مشارکت خیران نیک اندیش در رزمایش ایران همدل است

۷۸ هزار خانواده با جمعیتی بیش از ۱۸۰ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد استان کرمانشاه هستند که در سال ۲۰۰ میلیارد تومان کمک هزینه معیشتی به آنان پرداخت می‌شود.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۹۸۸ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز یکشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۸ اردیبهشت) براساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی هزار و ۸۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که از بین مبتلایان جدید، ۳۴۰ مورد بستری (۱۸ درصد) و هزار و ۴۶۶ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به  ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر رسید. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: