آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
امیر سرتیپ ولیوند:
فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش از برگزاری موفق رزمایش مشترک روی نقشه عملیات مقابله با گروه‌های تارشگری(تروریستی) و تکفیری و عملیات متحرک هوایی در این دانشگاه خبرداد.

میر سرتیپ حسین ولیوند با بیان این‌که رزمایش مشترک روی نقشه عملیات مقابله با گروه‌های تارشگری در دافوس ارتش برگزار شد، افزود: این رزمایش با هدف آموزش علمی عملیات مشترک زمینی، پدافند، هوایی و دریایی به دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، به مدت پنج روز در این دانشگاه برگزار شد.

امیر ولی‌وند تصریح کرد: ارتقای مهارت های رزمی،  ورزیده نمودن، افزایش اعتماد به نفس و کاربرد اصول تاکتیکی و ستادی با اجرای اصول عملیاتی توسط دانشجویان در یک کار مشترک به طوری که بتوانند در نبرد حقیقی وضعیت‌های ایجاد شده را تمرین نمایند، از جمله اهداف این رزمایش بوده است.

وی همچنین گفت: دانشجویان دوره فرماندهی و ستاد ارتش از طریق برگزاری چنین رزمایش‌هایی می‌توانند با نحوه مقابله با گروه‌های تروریستی و تکفیری آشنا شوند تا زمینه ارتقای مهارت‌های دفاعی آنها در بکارگیری روش‌های جدید نبردهای امروزی حاصل گردد.

امیر ولی‌وند با تاکید بر اهمیت برگزاری چنین رزمایش‌هایی و تاثیر آن در مقابله با تهدیدات احتمالی تصریح کرد: با عنایت به اینکه هر کشوری برای مقابله با تهدیدات باید دارای تدابیر، خط مشی‌ها و تمهیدات خاصی باشد تا بتواند تلاش‌های دفاعی و امنیتی خود را در قالب دکترین و سیاست‌های کلی هم جهت نموده و به اجرا بگذارد؛ اینگونه تمرین‌های مشترک روی نقشه می‌تواند راهبردهای دفاعی ما در مقابله با هرگونه تهدید احتمالی را ارتقاء بخشد.

در این رزمایش به دلیل تداوم وضعیت شیوع ویروس کرونا، دانشجویان در کلاس‌ها(دانش‌پایه‌ها) استقرار یافته و به صورت ویدئو کنفرانس در رزمایش مشترک شرکت کردند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: