آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۵۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کاهش ۱۳ درصدی قیمت نفت برنت
در حالی که قیمت نفت آمریکا سرانجام دیروز مثبت شد، اما امروز و با آغاز معاملات، نفت برنت بیش از ۱۳ درصد از ارزش خود را از دست داد و به زیر ۱۷ دلار در هر بشکه رسید.
به گزارش شروع آنلاین ،با فاصله گرفتن از زمان سررسید تحویل نفت برای ماه می، قیمت نفت آمریکا دوباره مثبت شد و حتی دیروز تا بالای ۱۳ دلار در هربشکه رفت.

با این حال آمارها نشان می دهد قیمت نفت برای ماه ژوئن که حدود یک ماه دیگر سررسید می شود با کاهشی ۵۰ درصدی مواجه شده و این موضوع نگرانی ها را نسبت به منفی شدن قیمت ها بیشتر می کند.

کارشناسان بازار نفت نگرانند که افت قیمت در معاملات آتی باعث خروج خریداران و در نتیجه افت بیشتر قیمت ها در بازار نفت شود.

موضوعی که همزمان با باز شدن بازارهای امروز رخ داد و نفت برنت و نفت شاخص آمریکا با کاهش قیمت رو به رو شدند.

این کاهش قیمت اما بر خلاف روز دوشنبه بیشتر برای برنت اتفاق افتاد. تا آنجا که نفت برنت ۱۳.۳ درصد از ارزش خود را تا این ساعت از دست داده و به عدد ۱۶ دلار و ۷۶ سنت در هر بشکه رسیده است.

نفت آمریکا نیز با افتی ۴.۳ درصدی به قیمت ۱۱ دلار و ۷ سنت معامله می شود.

کاهش قیمت برنت به زیر ۲۰ دلار در هربشکه در دو دهه گذشته بی سابقه بوده و حتی در جریان رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ نیز قیمت ها تا این حد پایین نیامد.

کارشناسان، تاثیر کرونا بر اقتصاد را نه چیزی شبیه رکود اقتصادی بلکه مانند تاثیر جنگ جهانی می دانند.

کاهش قیمت ها آنچنان برای تولیدکنندگان نگران کننده بود که شب گذشته برخی از وزرای نفت اوپک پلاس به منظور رایزنی برای آغاز زودهنگام توافق کاهش تولید جلسه ای ویدیویی برگزار کردند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: