آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۵۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شینهوا:
خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد ایران همچنان خواهان آن است که اتحادیه اروپا باید با تحریم های آمریکا مخالفت و ضدیت خود را با آن اعلام کند.


به گزارش شروع آنلاین،شینهوا روز چهارشنبه گزارش کرد از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران این کشور با چالش های جدی روبرو شده است و تحریم ها و فشارهای آمریکا کار را برای تهران سخت تر کرده است.

خبرگزاری رسمی چین از قول "حسن روحانی" رییس جمهوری اسلامی ایران آورده است اتحادیه اروپا باید قویا ضدیت خود را با تحریم ها و فشارهای اقتصادی آمریکا آنهم در جریان شیوع ویروس کرونا اعلام کند.

شینهوا می نویسد: رییس جمهوری ایران در گفت و گوی تلفنی با «جوزپه کونته» نخست وزیر ایتالیا تحریم های آمریکا را علیه ایران غیرانسانی توصیف کرد.

بنا به این گزارش، رییس جمهوری ایران در این ارتباط خاطر نشان کرد: در شرایطی که دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا است فشارهای اقتصادی آمریکا ضد ایران کاملا ظالمانه است.

گزارش شینهوا حاکی است ایران چنین اقدامات و فشارهای اقتصادی آمریکا علیه خود را نقض قوانین و مقررات بین المللی می داند و بر این باور است که استمرار این تدابیر ضد انسانی یک جرم و جنایت وحشیانه است و کشورهای اروپایی باید مخالفتشان را با آمریکا اعلام کنند.

در این مطلب آمده است رییس جمهور ایران از کشورهای اروپایی بخصوص ایتالیا خواسته است در برابر این نقض مقررات بین المللی واکنش نشان دهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: