کد خبر: ۴۲۴۹۸
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
انجمن خودروسازی چین وز جمعه گزارش کرد که شیوع ویروس کرونا فروش خودرو در چین بزرگترین بازار جهان را به پایین ترین میزان رسانده و نرخ فروش در ماه جاری ۹۲ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
به گزارش شروع آنلاین،انجمن خودروسازی چین در گزارشی در تارنمای خود یادآورشد که در ۱۶ روز نخست ماه فوریه فقط ۴ هزار و ۹۰۹ دستگاه خودرو فروخته شده است.  در سال گذشته میلادی نزدیک به ۶۰ هزار خودرو در این مدت فروخته شد.

بر اساس این گزارش،‌ بعید به نظر می رسد شرایط تغییر کند زیرا ویروس به طور کامل کنترل نشده و ما افت بسیار جدی را در فروش خودرو در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی تجربه خواهیم کرد.

همزمان گزارش رسانه ای شبکه سینا در چین نشان می دهد که شیوع کرونا تاثیرات بشدت منفی نیز بر تجارت خارجی این کشور داشته است.

انجمن خودروسازی چین تصریح کرد که درکنار ضربات وارده به واردات و صادرات ، بخش خودرو متحمل خسارات سنگینی شده است.

بر این اساس،‌ بسیاری از شرکت های مرتبط با صنعت خودرو یا فعال نشده اند و یا آنها که فعال هستند، مشتری زیادی ندارند.

پیش بینی نهادهای تولید کننده خودرو در چین حاکی است که فروش خودرو در چین در نیمه اول سال جاری میلادی ۱۰ درصد و در کل سال ۲۰۲۰ میلادی ۵ درصد کاهش خواهد یافت.

وزارت بازرگانی چین با اعلام اینکه در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۵ میلیون دستگاه خودرو در بازارچین فروخته شد، آورده است : برای افزایش مصرف در این صنعت تدابیر کمکی اتخاذ خواهد شد.

شمار کسانی که جانشان را براثر ابتلا به کرونا از دست داده اند تا روز جمعه به ۲ هزار و ۲۵۰ نفر رسیده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: