آخرین اخبار
کد خبر: ۴۲۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در ۱۰ ماه گذشته انجام شد؛
مدیر مرکز کنترل، فرماندهی و عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر از نجات بیش از ۳۶ هزار نفر مصدوم و افراد گرفتار در حوادث جوی در ۱۰ ماهه ۹۸ از سوی امدادگران و نجات‌گران هلال احمر در سراسر کشور خبر داد.

«حسین درخشان»  روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: در ۱۰ ماه گذشته از سال جاری ۴۰ هزار و ۴۴۲ ماموریت موفق امدادی از سوی تیم های نجات و امداد جمعیت هلال احمر در سراسر کشور انجام شده که در اجرا و انجام این سلسله عملیات به بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث مختلف امدادرسانی شده است.

وی ادامه داد: در ۳۰۶ روز گذشته از سال جاری و با تلاش نیروهای امدادرسان هلال احمر در رسیدگی فوری به مصدومان انواع حوادث ۲۲ هزار و ۹۵۰ نفر مصدوم برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی از محل وقوع حوادث و سوانح به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی و بیمارستانی اعزام شده و  بیش از ۵۷۰ هزار نفر آسیب دیده و متاثر از انواع حوادث از خدمات اسکان اضطراری در پایگاه های امداد و نجات شهری و بین شهری هلال احمر در سراسر کشور بهره مند شده اند.

مدیر مرکز کنترل، فرماندهی و عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر با اشاره به درصد فراوانی ماموریت های امداد و نجات طی ۳۰۶ روز گذشته از سال ۹۸، توضیح داد: در ۱۰ ماه گذشته بیشترین درصد فراوانی ماموریت ها با ۴۸ درصد مربوط به حوادث ترافیکی، ۲۴ درصد مربوط به مراجعات حضوری مصدومان و حادثه دیدگان از انواع حوادث به پست ها و پایگاه های امداد و نجات سراسر کشور، ۹ درصد مربوط به حوادث شهری، ۶ درصد مربوط به حوادث جوی، ۵ درصد مربوط به حوادث کوهستان، ۳ درصد مربوط به حوادث ساحلی، ۳ درصد مربوط به پوشش برنامه های ملی و مذهبی، یک درصد مربوط به حوادث صنعتی و کارگاهی و یک درصد نیز مربوط به سایر ماموریت ها بوده است.

درخشان از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

وی اضافه کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: