آخرین اخبار
کد خبر: ۴۲۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر دفاع آلمان:
«آنه گرت کارن باوئر» وزیر دفاع آلمان تاکید کرد که ادامه حضور نظامیان این کشور در عراق مشروط به خواست دولت عراق و تصمیمات ناتو خواهد بود.
وزیر دفاع آلمان با بیان این که برای مشارکت نظامیان کشورش در ائتلاف بین المللی ضدداعش در عراق و سوریه تصمیمی گرفته نشده، نظر دولت عراق در این خصوص را حائز اهمیت دانست.
به گزارش شبکه دویچه وله «آنه گرت کارن باوئر» گفت: ما ماموریت مشخصی بر مبنای نظر پارلمان آلمان درباره همکاری با ائتلاف جهانی علیه داعش داریم که شامل شرکت در عملیات نظامی ائتلاف نمی‌شود.
وی یادآور شد که ادامه شرکت نیروهای نظامی آلمان در عراق منوط به خواست بغداد و روند گسترش ماموریت ناتو در این کشور خواهد بود.
«ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو نیز روز چهارشنبه در حاشیه نشست وزرای دفاع این پیمان تاکید کرد که موضوع اصلی بحث این نشست درباره مبارزه با قدرت‌گیری دوباره داعش در منطقه است.
این در حالی است که ماموریت کنونی نیروهای ناتو در عراق فراهم آوردن امکاناتی برای نظامیان عراقی است تا آن‌ها در موقعیتی قرار گیرند که بتوانند از گسترش دوباره دامنه نفوذ و عملیات گروه تروریستی داعش جلوگیری کنند.
در همین راستا نیروهای ناتو در حال حاضر به آموزش صدها نظامی عراقی در حومه بغداد در مجموعه نظامی تاجی مشغول هستند.
دولت ائتلافی آلمان به دلیل مخالفت حزب سوسیال دموکرات این کشور، در ماموریت علیه داعش در عراق شرکت ندارد، اما بخشی از ائتلاف جهانی علیه داعش محسوب می‌شود و مستشاران نظامی آلمانی به آموزش نیروهای کرد عراقی مشغول هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: