آخرین اخبار
کد خبر: ۴۲۱۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
آیین رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه برای گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی در محل اقامتگاه سفیر کشورمان در هلند با حضور شمار زیادی از سفرا، دیپلماتهای خارجی، شخصیتهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، و رسانه ای مقیم هلند برگزار شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند، در این برنامه تأکید کرد که امروز مردم ایران با حضور میلیونی در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در شهرهای مختلف ایران، پیروزی انقلاب شان علیه ظلم، استبداد، استکبار و دخالت خارجی را گرامی داشتند و بار دیگر عزم و اراده قوی خود در مسیر آرمانهای انقلاب اسلامی و ایستادگی در برابر تروریسم اقتصادی و فشار حداکثری آمریکا را به نمایش گذاشتند.
«کاظمی ابدی» همچنین با بیان این که سردار سلیمانی برای مردم ایران یک قهرمان ملی و برای مردم منطقه یک رزمنده بزرگ در عرصه مبارزه با تروریسم بود، افزود: اقدام غیرقانونی و نابخردانه آمریکا در ترور این مرد بزرگ و یارانش، منطقه را  تا آستانه جنگ سوق داد؛ جنگی که آثار تخریبی آن می‌توانست بسیار فراتر از منطقه پیش رود.
کاظمی همچنین خاطر نشان کرد: ابتکار صلح هرمز تلاشی برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات بین کشورهای منطقه از مسیر گفت وگو و احترام متقابل، پایبندی به عدم تجاوز، حفظ تمامیت ارضی و رد دخالت در امور داخلی و خارجی کشورهاست.
سفیر ایران در هلند با اشاره به تاریخ روابط ۴۰۰ ساله ایران و هلند، خبر داد که هیأت های متعددی میان دو کشور سفر کرده اند و انتظار می رود که دیدارهایی در سطح وزرای دو کشور در  دیدار وزرای دو کشور در آینده نزدیک انجام شود. وی همچنین نسبت به تقویت روابط دوستانه بین دو ملت ابراز امیدواری کرد.
در این آیین، همچنین نمایشگاهی از آثار خط نقاشی استاد سید حسین فدایی برپا شد و موسیقی سنتی توسط هنرمندان ایرانی مقیم هلند به اجرا در آمد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: