آخرین اخبار
کد خبر: ۴۲۰۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مردم تهران با حضور در میدان آزادی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن گرفتند.

به گزارش شروع آنلاین،بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز سه شنبه (٢٢ بهمن) در میدان آزادی در تهران و همزمان در میادین و خیابان های سراسر کشور برگزار شد.

این مراسم با راهپیمایی مردم تهران از ساعت ٨ صبح و از ١٢ مسیر اصلی به سمت میدان آزادی و از  ساعت ٩ و ٣٠ دقیقه و با قرایت آیاتی از قرآن مجید و اجرا و همخوانی سرود جمهوری اسلامی به صورت رسمی آغاز  و با اجرای سرود «خمینی ای امام» توسط گروه رزم نوازان دژبان ارتش جمهوری اسلامی مستقر در میدان آزادی ادامه پیدا کرد را اجرا کرد.

در ابتدای مراسم مجری برنامه ضمن خیر مقدم، برنامه های این آیین را اعلام کرد و سپس گروه سرود محمد رسول‌الله (ص) سرودی را همخوانی کردند که شاه بیت آن «هیهات که پایمان بلغزد» بود.

دانش آموزان و نوجوانان حاضر در میدان و میهمانان این مراسم که در جایگاه حضور داشتند با تکان دادن پرچم های جمهوری اسلامی، گروه سرود را همراهی می‌کردند.

 در بخشی از این سرود که به دو زبان فارسی و عربی هم همخوانی می‌شد با تاکید بر این مصرع که «شهادت هنر مردان خداست» نام و یاد سردار سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» را -که اربعین شهادت وی و همرزمانش با این آیین همزمان شده بود- در میان شرکت کنندگان زنده و طنین انداز کرد.

در ادامه برنامه گروه سرود دانش‌آموزی ١٣۵٧ نفری سرود «ای ایران ای سرزمین عاشقان» را به صورت هماهنگ اجرا کرد و  سپس «میثم مطیعی» مداح اهل بیت (ع) نیز  بمناسبت اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی و رشادت های این سردار سرافراز، مرثیه سرایی و مدیحه سرایی کرد که مهمترین بیت آن «این لشگر عازم است، خونخواه قاسم است» بود.

قبل از آغاز سخنرانی رییس جمهوری، حجت الاسلام محمودی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران قطعنامه مراسم را قرائت کرد و حاضران در مراسم نیز در تایید هر بند تکبیر گفتند.

در اواسط مراسم نیز بالگرد ارتش جمهوری اسلامی محوطه میدان آزادی را نیز گلباران کرد.

نزدیک به اذان ظهر مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پایان یافت و در جای جای مسیر راهپیمایی، شرکت کنندگان، نماز ظهر و عصر را در خیابان‌های اطراف میدان آزادی و در سالروز پیروزی انقلاب به جا آوردند.

چهارشنبه ٢٢ بهمن ٩٨، آسمان تهران آبی و هوا بسیار سرد بود، اما دل های مردم بهاری و گرمای حضور  و غریو شعارهای متحد مردم، یک پیام را برای جهان داشت که ایرانیان با «افتخار به گذشته و امید به آینده» چهل و دومین سال انقلاب را با همان شعار اصیل و جاویدان «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و مانند همیشه متحد و در کنار هم، جشن گرفتند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: