آخرین اخبار
کد خبر: ۴۲۰۵۹
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون وزیر امور خارجه سوریه ورود نیروهای ترکیه به خاک کشورش را در تناقض با توافقنامه‌های آستانه و سوچی دانست.

فیصل مقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه در مصاحبه با روزنامه الوطن چاپ این کشور با اشاره به ورود نیروهای ترکیه به خاک سوریه، اظهار کرد: ما هرگونه نقض توافقنامه آدانا را محکوم می‌کنیم، نظام ترکیه به این توافقنامه پایبند نبوده که به آنکارا اجازه ورود اینگونه به خاک سوریه را نمی‌دهد.

مقداد در ادامه تأکید کرد: قانون بین‌المللی به هیچ کشوری اجازه تجاوز به یک کشور دیگر، اشغال و استعمار اسکانی آن از جمله انتقال اهالی، برافراشتن پرچم ترکیه و افتتاح مدارس ترکیه‌ای در آن را نمی‌دهد. این اقدامات با اهداف اعلام شده از سوی نظام ترکیه در تناقض است.

وی ادامه داد: اگر اهداف نظام ترکیه "استعمار، اشغال و مداخله در امور داخلی سوریه باشد، این مسأله با دیدگاه بین‌المللی و تعهدات ترکیه بر اساس قوانین بین‌المللی مغایرت دارد و چنین اقداماتی در تناقض آشکار با توافقنامه‌های روند آستانه و سوچی و تمامی موارد توافق شده درباره پایان دادن به بحران سوریه است.

این مقام سوری همچنین افزود: اقدامات گروه‌های تروریستی با هماهنگی نظام ترکیه انجام می‌شود و ترکیه باید دست از این اقدامات بردارد، چراکه چنین اقداماتی پیامدهایی منفی برای آنکارا به همراه خواهد داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سوریه امروز، سوریه دیروز نیست و ارتش آن به پیشروی برای آزادسازی وجب به وجب خاک کشور از لوث تروریست‌ها و اشغال خارجی ادامه خواهد داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: