آخرین اخبار
کد خبر: ۴۲۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ظریف:
وزیر امور خارجه ایران ضمن قدردانی از اقدامات موفقیت آمیز چین درمبارزه با ویروس کرونا، تاکید کرد که دولت پکن در مواجهه با کرونا مسئولانه و موفق عمل کرده است.

محمدجواد ظریف روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود به زبان چینی نوشت:  ایرانیان می گویند «بنی آدم اعضای یکدیگرند، که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی بدرد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار.» چینیان می گویند: «چه کسی گفته تو را لباس رزم در بر نیست؟ ما زره بلند را با یکدیگر استفاده می کنیم.» در هر زمان و هر مکان، ایران همواره استوار در کنار چین ایستاده است.
 ظریف در توئیت دیگری افزود: با دوست خوبم، عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین، گفت و گویی تلفنی داشتم. در این گفت و گو اقدامات موفقیت آمیز چین در مبارزه با ویروس کرونا را ستوده و از آن قدردانی کردم.چین نه تنها روند وخامت وضعیت ویروس در آن کشور را متوقف ساخته، در عین حال از گسترش بین المللی این ویروس جلوگیری کرده است.

ظریف افزود: ما رفتار آمریکا در سوءاستفاده و بهره جویی از شرایط دشوار دیگران را محکوم می کنیم و بر این باوریم که بر خلاف رویکرد آمریکا در مقابله با گسترش ویروس اچ ۱ ان ۱ در سال ۲۰۰۹، مواجهه امروز چین آشکارا مسئولانه تر و موفق تر از آن بوده است.

محمد جواد ظریف و وانگ یی وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین عصر روز گذشته - دوشنبه - در گفت وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات مربوط به شیوع کرونا در چین و سایر موضوعات مورد علاقه رایزنی و تبادل نظر کردند.

در این گفت وگو ظریف ضمن تقدیر از مسئولیت پذیری و تلاش های دولت چین برای کنترل بحران و جلوگیری از انتشار آن،   مخالفت خود را با سیاسی کردن چنین موضوعاتی اعلام کرد.

وی همچنین از همکاری دولت چین برای بازگشت اتباع ایرانی از شهر ووهان قدردانی کرد. ‌

وزیر امور خارجه چین هم از مواضع و حمایت های جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: