کد خبر: ۴۱۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع های ایستگاهی متروی تهران اعلام کرد: پیش بینی می شود از محل مجتمع های ایستگاهی درآمد 600میلیاردی برای توسعه مترو کسب شود.

به گزارش شروع آنلاین،‌ مصطفی سفندارمذ با اشاره به این که 10پروژه برای توسعه مجتمع های ایستگاهی در سال جاری در دستورکار قرار دارد، ارزش مالی این پروژه ها را برابر با یک هزار و 700 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: متناسب با زمان وصول وجه این پروژه ها پیش بینی می شود عددی برابر با 600 میلیارد تومان از طریق ایجاد مجتمع ایستگاهی برای شرکت مترو درآمد ایجاد شود.

وی در خصوص آخرین فعالیت های  این شرکت عنوان کرد: با فعال شدن دوباره شرکت مجتمع های ایستگاهی در سال گذشته، 73 ایستگاه به منظور شناسایی فرصت های سرمایه گذاری بررسی شد.

وی  با اشاره به این که ۱۲ پروژه در اولویت اول به منظور سرمایه گذاری قرار گرفته است، گفت: همچنین ۱۲ پروژه در اولویت دوم و ۲۳ پروژه اولویت سوم در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع های ایستگاهی مترو تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که شرکت مترو نیز همانند هر سازمان یا مجموعه ای دیگر به دنبال درآمد پایدار است، خاطرنشان کرد: اما نباید از یاد برد دسترسی به درآمد پایدار شرایط و زیرساخت‌های خاص خود را نیاز دارد.

سفندارمذ با بیان این که اولویت فعلی برای شرکت توسعه مجتمع های ایستگاهی تامین منابع مالی و اولویت بعدی دستیابی به درآمد پایدار است، دلیل این امر را علاوه بر ضعف بخش دولتی در حوزه بهره برداری، لزوم عبور از بحران اقتصادی حال حاضر در شرکت مترو عنوان کرد.

گفتنی است شرکت توسعه مجتمع های ایستگاهی در سال ۱۳۸۵ افتتاح شد. این شرکت در دوره اول فعالیت خود یعنی از زمان افتتاح تا سال ۱۳۹۱ در مجموع حدود 2500میلیارد تومان برای شهرداری تهران و شرکت مترو درآمد ایجاد کرد. در سال ۹۱ شرکت تعلیق و تقریبا از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۷ فعالیت های این شرکت راکد بود.

بنا براعلام روابط عمومی  مترو،  از تیر ماه 1397 بنا بر پیگیری شرکت مترو  و معاونت حمل و نقل شهرداری تهران شرکت مجتمع های ایستگاهی با رفع موانع حقوقی دوباره فعال شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: