آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده روسیه در آژانس:
نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد: دشمنان برجام خوشحال هستند و ساز و کار برای حل اختلافات را به عنوان آخرین میخ بر تابوت معامله هسته ای موسوم به برجام تلقی می کنند.


به گزارش شروع آنلاین میخاییل اولیانوف روز چهارشنبه در حساب خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: وظیفه بقیه شرکت کنندگان در برجام این است که آنها (دشمنان برجام) را مایوس کنند.  

وی افزود: شرکت کنندگان در برجام باید بکارگیری ساز و کار حل و فصل اختلافات در برجام را به گونه ای و با عاقلانه ترین شکل سازماندهی کنند و به این وسیله ریسک‌ها در ارتباط با آن را کاهش دهند.   

وزیران سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه عضو برجام دیروز (سه‌شنبه) با صدور بیانیه‌ای از آنچه فعال کردن مکانیسم حل اختلاف در این توافق بین‌المللی خوانده اند، خبر دادند.

در این بیانیه گفته شد: این تصمیم به ناچار، پس از گام‌های ایران برای کاهش تعهداتش در برجام اتخاذ شده است.

نماینده دائمی روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه شنبه با اشاره به فعال شدن ساز وکار حل اختلافات در برجام از سوی سه کشور اروپایی عضو این توافق ، اظهار امیدواری کرد آغاز این روند، برجام را پیچیده‌تر نکند.

 اولیانوف روز سه شنبه در توییتر نوشت: تروییکای اتحادیه اروپا تصمیم به آغاز بکار ساز و کار برای حل اختلافات پیرامون برجام گرفتند.

وزارت امور خارجه روسیه نیز روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که تصمیم تروییکای اروپایی برای آغاز بکار ساز و کار بین المللی حل و فصل اختلافات برجام مایه نگرانی جدی و مایوس کننده است.

وزارت امور خارجه روسیه  در بیانیه خود اعلام کرد: هیچ دلیلی برای چنین اقدامی نمی بینیم.

در ادامه بیانیه گفته شده است: این امکان را بعید نمی دانیم که اقدامات نسنجیده سه کشور اروپایی منجر به تشدید بیشتر وضعیت پیرامون برجام خواهد شد و بازگشت معامله هسته ای به چارچوب اولیه توافق شده را که گویا تروییکای اروپایی برای آن تلاش می کنند را ناممکن می سازد.
برچسب ها: شروع ، اولیانوف
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: