کد خبر: ۴۱۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر امور خارجه کشورمان با نخست وزیر هند دیدار و پیرامون مسائل همکاری‌های اقتصادی، روابط دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت و گو کرد.
    
به گزارش شروع آنلاین به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در هند حضور دارد ساعتی پیش با نارندرا مودی نخست وزیر این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

روابط دوجانبه، همکاری‌های تجاری و اقتصادی بویژه در حوزه انرژی، همکاری در چابهار و مهمترین موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی از مهمترین محورهای گفت وگو در این دیدار بودند.

همچنین امروز - چهارشنبه - با وزیر امور خارجه استونی دیدار کرد.

 آجیت دوال مشاور امنیت ملی هند و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بطور خصوصی دیدار و گفت وگو کردند.

حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان نیز صبح چهارشنبه در دهلی‌نو با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.

تحولات منطقه ای به‌ویژه پس از ترور سپهبد شهید سلیمانی و آخرین شرایط سیاسی و گفت وگوهای صلح در افغانستان، محور اصلی گفت وگو و تبادل نظر در این دیدار بود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سه‌شنبه شب برای شرکت در پنجمین اجلاس گفت و گوی بین‌المللی رایسینای هند وارد دهلی‌نو شد.

محمدجواد ظریف علاوه بر سخنرانی در این نشست با مقامات هندی و خارجی حاضر در این نشست بین‌المللی دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

اجلاس گفت و گوی بین‌المللی رایسینای هند از روز  سه‌شنبه به مدت سه روز (۲۴ تا ۲۶ دی ماه) در شهر دهلی‌نو با حضور وزرای امور خارجه کشورهای مختلف از جمله ایران برگزار می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: