کد خبر: ۴۱۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و رئیس کمیته بین المللی مجلس دوما ضمن دیدار و گفت وگو راه های افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی میان تهران و مسکو را بررسی کردند.
 به گزارش شروع آنلاین به نقل از  ایرنا ، کاظم جلالی و لئونید اسلوتسکی در این دیدار که در محل دوما در اطراف میدان سرخ برگزار شد، ضمن تاکید بر ضرورت توسعه و تحکیم مناسبات پارلمانی و تداوم همکاری نزدیک دو کشور در مسائل منطقه ای و بین المللی، بویژه در سوریه، درباره گسترش روابط دو کشور نیز تبادل نظر کردند.

دو طرف ضمن تاکید بر ضرورت توسعه و تحکیم مناسبات پارلمانی و تداوم همکاری نزدیک دو کشور در مسائل منطقه ای و بین المللی، بویژه در سوریه، درباره راههای افزایش حجم مبادلات اقتصادی و تجاری بین ایران و روسیه گفت وگو کردند.

لئونید اسلوتسکی ترور سردار قاسم سلیمانی بدست نیروهای آمریکایی را به شدت محکوم کرد و گفت: لازم است به نمایندگی از پارلمان روسیه همدردی عمیق نمایندگان مردم کشورم درباره ضایعه دردناک ترور ژنرال قاسم سلیمانی و جان باختن جمعی از شهروندان ایرانی و غیرایرانی در سانحه دلخراش هوایی اخیر در تهران را ابراز کنم.
وی با اشاره به پذیرش مسئولیت این حادثه و عذرخواهی رسمی توسط نیروهای مسلح ایران گفت: این اقدام شجاعانه و پذیرش خطای غیرعمدی در هدف قرار دادن هواپیمای اوکراینی، اوج صداقت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را نشان می‌دهد، چرا که آمریکایی‌ها در حوادث متعددی نظیر هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران و یا دهها اقدام مشابه این کشور در عراق که به بهانه خطای انسانی در شرایط جنگی، جان صدها انسان بی‌گناه را گرفتند، آنها هیچگاه نه مسئولیت پذیرفتند و نه عذرخواهی کردند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز با قدردانی از مواضع اصولی مقامات روسی درخصوص حادثه دلخراش هوایی اخیر و نیز اقدام وحشیانه آمریکایی‌ها که به شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و جمعی از همرزمانشان انجامید گفت: اراده تهران و مسکو برای توسعه و تحکیم مناسبات در همه عرصه ها کاملا جدی است و روند همکاری های دوکشور در مسیر پیشرفتی خارق العاده قرار دارد.

جلالی یکی از راه های گسترش و دوام روزافزون روابط تهران و مسکو را آشنایی بیشتر ملت دو کشور از یکدیگر و توسعه روابط بازرگانی عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم تراز تجاری دو کشور بیش از گذشته توسعه یابد تا ملت های ما نیز از منافع توسعه روابط میان دولت ها سود ببرند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: