آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
« آلبرتو فرناندز » روز سه‌شنبه به وقت محلی(۱۹آذر) با ادای سوگند ریاست جمهوری در کنگره آرژانتین، به طور رسمی قدرت را در اختیار گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه، فرناندز ۶۰ ساله از طیف چپگرا، این سمت را از « مائوریسیو ماکری - Mauricio Macri » تحویل گرفت و قرار است تا سال ۲۰۲۳ در این منصب باشد.

او که پنجم آبان‌ماه در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین با کسب ۴۸ درصد آرا به پیروزی رسید، اکنون با نرخ بالای تورم، بیکاری و فقر در این کشور مواجه است.

رئیس جمهوری جدید آرژانتین، پیش‌تر با وعده بازسازی اقتصاد این کشور پا به عرصه انتخابات گذاشته بود.
او با بیان اینکه آرژانتین جدیدی در حال متولد شدن است، گفته بود لازم است دوران نامساعد کنونی دپایان یابد.

سیاست‌های « مائوریسیو مکری » رئیس جمهوری پیشین  و راست‌گرای آرژانتین با حمایت‌ها از سوی بازارهای مالی و دولت آمریکا همراه بود اما مردم آرژانتین از عملکردش به دلیل اعمال برخی سیاست‌های ریاضت اقتصادی رضایت نداشتند؛ اقتصاد آرژانتین اکنون در رکود قرار دارد و تورم سال گذشته این کشور فراتر از ۵۰ درصد گزارش شد.

همچنین « پزو » واحد پولی این کشور، نیمی از ارزش خود را در برابر دلار از دست داد. به همین دلیل « مکری » طرح دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول را تصویب کرد و در ازای آن به مقام‌های این صندوق قول داد برنامه‌های جدیدی را در راستای کاهش هزینه‌های دولتی در پیش بگیرد.

این سیاست‌های اقتصادی جدید دولت مکری، موجی از نارضایتی را در آرژانتین به وجود آورد. رئیس جمهوری جدید آرژانتین، مکری را عامل افزایش فقر و نرخ بیکاری معرفی کرده بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: