کد خبر: ۴۱۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
طیبه سیاوشی و احمد مازنی دو تن از نمایندگان مجلس درباره بازدداشت دانشجویان معترض در حوادث اخیر و همچنین پنج هنرمند زندانی که اعتصاب غذا کرده‌اند واکنش نشان داده و وعده پیگیری دادند.

عصر روز گذشته در نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر با نمایندگان مجلس، حاضران در نشست از نمایندگان، درخواست کردند به وضعیت دانشجویان بازدداشت شده پس از حوادث اخیر و همچنین هنرمندان زندانی که در اعتصاب غذا به سر می‌برند، رسیدگی کنند.

طیبه سیاوشی درباره وضعیت دانشجویان بازدداشت شده گفت: از آغاز اعتراض‌ها به دلیل عدم دسترسی بسیاری از مردم به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، من و خانم فاطمه سعیدی که پیگیر بازدداشت دانشجویان بودیم، اسامی این افراد را نداشتیم. در ابتدا ۱۶ نام را به ما اعلام کردند و سپس در مجموع ۳۲ اسم از دانشجوهای بازدداشت شده در حوادث اخیر به دست ما رسید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بیشتر این دانشجویان از دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین دانشگاه تهران بودند، ادامه داد: خوشبختانه تعدادی از آنها آزاد شده و مابقی نیز به تدریج در حال آزادی هستند.

سیاوشی تشریح کرد: آنها که پیش از این هم سابقه دستگیری داشته‌اند با تاخیر اما آنها که بار اول دستگیری‌شان بوده زودتر آزاد می‌شوند.

او یادآور شد: در همان روزهای نخست اعتراض‌ها با فرماندار تهران صحبتی داشتم که گفته بودند تا وقتی دانشجویان در روند اعتراض‌ها از محوطه دانشگاه خارج نشده‌اند دستگیرشان نمی‌کنیم. به‌هرحال پیگیر آزادی مابقی دانشجویان بازدداشتی در سریع‌ترین زمان ممکن هستیم.

همچنین احمد مازنی در پاسخ به خواسته رسیدگی به وضعیت پنج هنرمند زندانی که اعتصاب کرده‌اند، وعده داد این مساله را پیگیری کند.

احمد ایرانیخواه، رضا انتصاری، جواد خمیس‌آبادی، مهدی فاطمی‌نسب و فرنام فرهنگ پنج هنرمندی هستند که از چندی پیش در زندان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

نشست «هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر و نمایندگان مجلس» پیرامون مسائل روز هنرهای نمایشی همچون بودجه تئاتر، معافیت مالیاتی، مشکلات این حوزه عصر دیروز (سه‌شنبه ۱۲ آذر) برگزار شد.

قطب‌الدین صادقی، مسعود دلخواه، محمودرضا رحیمی، مهدی میامی، شهرام گیل‌آبادی، مریم معترف، هادی مرزبان، سعید اسدی، پیان فروتن، امیرکاوه آهنین جان، مریم کاظمی، فریبا متخصص، مصطفی کوشکی، شاهین چگینی، داود فتحعلی‌بیگی، ساسان پیروز، و همچنین احمد مازنی، طیبه سیاوشی و فاطمه ذوالقدر (از نمایندگان مجلس) و همچنین ملکی مدیرکل امور مجلس وزارت ارشاد از جمله حاضران در این جلسه بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: