کد خبر: ۴۰۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ملادینوف:‌
هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه تصریح کرد: طرح صلح آمریکایی موسوم به "معامله قرن" ممکن است مفید باشد، به شرط آن که بر اساس راهکار تشکیل دو کشوری باشد.

به نقل از خبرگزاری تاس، نیکولای ملادینوف، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه خاطرنشان کرد: ما با دوستان آمریکایی مذاکرات خوب و جدی‌ای داشتیم، درخصوص این که اگر پیشنهاد آن‌ها بر اساس راهکار تشکیل دو کشوری بر اساس موضع سازمان ملل درباره حل و فصل درگیری میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها باشد و اگر به بازگشت طرف‌ها بر سر میز مذاکرات کمک کند، می‌تواند در سایه وضعیت کنونی سازنده و مفید باشد.

این مسئول سازمان ملل همچنین تصریح کرد: متاسفانه، طی سال‌های اخیر روابط میان رهبری فلسطین و آمریکا متشنج شده است و آن‌ها دیگر با یکدیگر صحبت نمی‌کنند و این امر به طور کلی تاثیر منفی‌ای بر اوضاع گذاشته است. توقف حمایت مالی آمریکا از آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی "آنروا" و برنامه‌های دیگر در حل و فصل درگیری‌ها نقشی ندارد.

هماهنگ‌کننده سازمان ملل تاکید کرد پس از سفر به مسکو و دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و سرگئی ورشینین، معاون وی، طرح‌هایی برای بازگشت به قدس و تداوم همکاری برای حل و فصل درگیری به صورت مشترک با کشورهای عربی، اتحادیه اروپا و آمریکا در نظر دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: