کد خبر: ۴۰۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اردوغان:
رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی بر به روز شدن ناتو با توجه به تهدیدات موجود تأکید کرد.

به گزارش شروع آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در آستانه سفر به لندن برای مشارکت در نشست‌های ناتو اظهار کرد: تهدیدهایی که امروز با آنها مواجه هستیم ناتو را ناگزیر می‌کند که خودش را به روز کند.

وی افزود: ما تنها کشوری هستیم که به شکل مستقیم با داعش جنگیدیم و آن را در سوریه شکست دادیم.

اردوغان ادامه داد: ناتو باید برای مقابله با تهدیدات خودش را بیشتر تقویت کند تا کشورهای عضو آن به دنبال جایگزین نباشند.

رئیس جمهوری ترکیه تصریح کرد: تمام اعضای ناتو موظف هستند تغییری را ایجاد کنند که امکان اتخاذ مواضع قاطعانه علیه گروه‌های تروریستی را فراهم کند.

اردوغان تاکید کرد، اگر ناتو سازمان‌هایی که ما با آنها می‌جنگیم را تروریستی قلمداد نکند با طرح‌های این ائتلاف در بالتیک مخالفت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اگرچه برخی افراد با سوء نیت تلاش می‌کنند عضویت ما در ناتو را کمرنگ جلوه دهند اما جایگاه و موضع ما در آن کاملا واضح و روشن است.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین با اشاره به تفاهم‌نامه دریایی با لیبی نیز گفت: یونان می‌تواند گام‌هایش را بردارد اما ما نیز حق انجام برخی اقدامات را داریم. هر چه را لازم باشد انجام خواهیم داد. فرانسه نیز از این تفاهم‌نامه ناراحت است اما این توافق براساس حق حاکمیت ترکیه و لیبی انجام شده و غیرقابل مذاکره است.

این مقام ترکیه‌ای در ادامه با اشاره به روابط آنکارا و مسکو، عنوان کرد: روابط ترکیه با روسیه جایگزین روابط با متحدان نیست بلکه مکمل این روابط است.

اردوغان در ادامه گفت که روسیه یک بازیگر برجسته در منطقه و جهان است.

برچسب ها: شروع ، ناتو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: