آخرین اخبار
کد خبر: ۴۰۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فینال گرندپری تکواندو از روز جمعه هفته جاری با حضور ۱۲۸ هوگوپوش برتر جهان در مسکو آغاز می‌شود.

قابت‌های تکواندوکاران در مسابقات فینال گرندپری ۲۰۱۹، از روز جمعه (۱۵ آذرماه) آغاز می‌شود که ایران با ترکیب آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی، سروش احمدی و سجاد مردانی به مصاف رقبای خود می‌رود. این پیکارها دو روز ادامه دارد.

در هر وزن ۱۶ تکواندوکار برتر جهان حضور دارند و در چهار وزن المپیکی مردان و زنان در مجموعه ورزشی "دینامو" مسکو روی شیاپچانگ می‌روند.

آرمین هادی‌پور در وزن ۵۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن ۶۸- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم نمایندگان ایران در این رقابت‌ها هستند.

در گروه مردان ۶۴ هوگوپوش از ۳۳ کشور ایران، آذربایجان، آلمان، آمریکا، اردن، ازبکستان، اسپانیا، استرالیا، اسلونی، انگلیس، ایتالیا، ایرلند، برزیل، بلژیک، پرتغال، ترکیه، تونس، چین، چین تایپه، دومنیکن، روسیه، ساحل عاج، سنگال، قزاقستان، کرواسی، کره‌جنوبی، کوبا، گابن، مکزیک، مصر، مولداوی، نروژ و نیجر حضور دارند.

روسیه با ۵ تکواندوکار، ایران، اسپانیا، برزیل و کره‌جنوبی هر کدام با ۴ نماینده حضور دارند. آذربایجان، آمریکا، انگلیس، بلژیک و مکزیک با ۳ هوگوپوش به مصاف رقبا می‌روند. از کشورهای استرالیا، اردن، پرتغال، قزاقستان و کرواسی ۲ تکواندوکار شرکت می‌کنند.

آلمان، ازبکستان، اسلوونی، ایتالیا، ایرلند، ترکیه، تونس، چین، چین تایپه، دومنیکن، مصر، ساحل عاج، سنگال، کوبا، گابن، مولداوی، نروژ و نیجر با یک هوگوپوش در این رقابت‌ها حضور دارند.

مسابقات در تمامی اوزان مردان و زنان تا مرحله نیمه‌نهایی روز جمعه برگزار می‌شود. رقابت‌ برای کسب مدال برنز و فینال نیز روز ۱۶ آذرماه پیگیری خواهد شد.

هدایت این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربی است.

به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۸۰، ۴۸ و ۲۸.۸۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می گیرد. همچنین ۶۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار جایزه نقدی اهدا می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: