آخرین اخبار
کد خبر: ۴۰۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک تکه چوبی از گهواره عیسی مسیح (ع) پس از غیبت هزارساله، در آستانه کریسمس به بیت لحم بازگردانده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه انگلیسی سی ان ان، این تکه گهواره اولین بار در سده هفتم از خاورمیانه خارج  شد، زمانی که سنت سوفرونیوس (St. Sophronius) اسقف بیت المقدس آن را به پاپ تئودور اول هدیه داد و گهواره از آن زمان تا قبل از انتقال به بیت لحم در رم نگهداری می شد.

 بازگشت این گهواره به سرزمین های اشغالی با استقبال مردمی مواجه شده است. باربارا بوتربرگ (Barbara Boterberg) فردی مسیح که در این سرزمین زندگی می کند، با ابراز احساسات به خاطر مشاهده  این گهواره گفت: ۴۰ سال دعا کردم تا شاهد بازگرداندن بخشی از گهواره عیسی (ع) به جایگاه واقعی اش در خاورمیانه باشم.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان اجازه بازگرداندن این گهواره به منطقه را صادر کرد. محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از پاپ درخواست کرده بود این گهواره حداقل برای کریسمس به بیت لحم تحویل داده شود.

در روایات مسیحیان آمده است مریم مقدس زمانی که عیسی را باردار بود، به بیت لحم سفر کرد، اما از آنجا که نتوانست در منزلی اقامت یابد، مجبور شد فرزندش را در آخوری به دنیا آورد. این گهواره، همان گهواره ای بود که عیسی در زمان نوزادی در آن می خوابید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: