کد خبر: ۴۰۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس هیئت عامل ایمیدرو خبر داد:
رئیس جمهوری این هفته ۳۰ طرح معدنی و صنایع معدنی در سفر به استان های کرمان و یزد افتتاح می کند. این طرح ها بیش از ۲ هزار شغل به صورت مستقیم ایجاد می کنند.

 رئیس هیئت عامل ایمیدرو خبر داد: رئیس جمهوری این هفته ۳۰ طرح معدنی و صنایع معدنی در سفر به استان های کرمان و یزد افتتاح می کند. این طرح ها بیش از ۲ هزار شغل به صورت مستقیم ایجاد می کنند.
خداداد غریب پور تصریح کرد: ۲۴ طرح مربوط به مجموعه شرکت های گل گهر است،‌ ۴ طرح متعلق به شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت های فولاد بافت و معدنی و صنعتی چادرملو نیز هر کدام، یک طرح افتتاح آماده دارند.
وی افزود: کل این طرح ها بیش از ۲ هزار شغل مستقیم ایجاد می کنند به طوری که ۱۲۷۰ نفر متعلق به شرکت های گل گهر و ۲۰۰ شغل مربوط به کارخانه های احیای مستقیم بافت، ۲۰۰ شغل مربوط به طرح های شرکت مس و ۲۵۰ نفر نیز متعلق به احیای مستقیم چادرملو است.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو درباره ارزش کل طرح ها گفت:‌ بخش ریالی این پروژه ها بیش از ۱۲۵۰۰ هزار میلیارد تومان و بخش ارزی افزون بر ۵۳۷ میلیون یورو سرمایه صرف کرده اند.
وی ادامه داد: ارزش ریالی طرح های مجموعه گل گهر ۸۲۰۰ میلیارد تومان و بخش ارزی آن ۴۶۳ میلیون یورو است.
غریب پور سرمایه گذاری طرح های شرکت ملی صنایع مس را ۱۵۸۷ میلیارد اعلام کرد و ادامه داد: سرمایه گذاری "آهن اسفنجی فولاد بافت” ۱۱۶۲ میلیارد و "صنعتی و معدنی چادرملو” ۱۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو همچنین گفت: فولاد بافت نیز که از ماه های گذشته به تولید رسیده آماده افتتاح توسط رییس جمهوری است.
وی افزود:‌ این کارخانه که از مجموعه طرح های فولاد استانی است و از ظرفیت تولید ۸۰۰هزار تن در سال برخوردار است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین خبر داد در سفر روحانی به استان کرمان کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه نیز افتتاح می شود.
وی تاکید کرد:‌ ساخت این کارخانه با هدف مهار گازهای خروجی و تبدیل آن به اسید سولفوریک است که می توان از آن به عنوان یک طرح زیست محیطی یاد کرد.
غریب پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از طرح ها نیز مربوط به استان یزد است، گفت: در سفر روحانی به این استان،‌ کارخانه آهن اسفنجی چادرملو نیز افتتاح می شود. به گفته وی، ظرفیت تولید آهن اسفنجی چادرملو، یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن در سال است.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو تاکید کرد: راه اندازی این تعداد پروژه، در راستای تحقق راه اندازی حدود ۳٫۹ میلیارد دلار پروژه در سال جاری است. / معدن نیوز
برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: