کد خبر: ۴۰۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در چهارمین هفته از پویش"#هرهفته_الف_ب_ایران"؛
همزمان با سفر رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به استان آذربایجان‌غربی، تصفیه‌خانه‌ آب شهرستان‌ پلدشت و تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان گلمان با اعتباری بالغ بر 460 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیدند.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از (پاون)، در این مراسم که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، تصفیه‌خانه آب پلدشت با ظرفیت تصفیه 30 لیتر بر ثانیه و اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
 بنا بر این گزارش، فرآیند تصفیه این تصفیه‌خانه به صورت اسمز معکوس RO  بوده و جمعیت 12 هزار نفر در این منطقه را تحت پوشش قرار خواهد داد.
این دو تصفیه‌خانه به منظور تامین و ارتقای کیفیت آب شرب این مناطق و گسترش عمران و آبادانی با رویکرد توسعه و پیشرفت متوازن احداث شده است.
در این مراسم همچنین تصفیه‌خانه فاضلاب گلمان با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
ظرفیت این تصفیه‌خانه 6 هزار و 840 متر مکعب در شبانه روز است و تا سال 1420 جمعیت 45 هزار نفر در این منطقه را تحت پوشش قرار خواهد داد.
فرآیند تصفیه این تصفیه‌خانه به روش لجن فعال از نوع SBR بوده و دارای 20 کیلومتر شبکه جمع آوری و خط انتقال و 1.4 کیلومتر خط انتقال پساب به دریاچه است. بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته پساب این مجموعه در زمینه احیای دریاچه ارومیه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: