کد خبر: ۴۰۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شهردار سمنان بیان کرد:
بازآفرینی طیف متنوعی از موضوعات و مسائل را در بر می گیرد و احیا و بازآفرینی باغ راه ها، کمک شایانی به توسعه پایدار شهری می کند .
سمنان _ حسین بابامحمدی :سید محمد ناظم رضوی در جلسه مشترک با جهادکشاورزی شهرستان سمنان با بیان این مطلب گفت : شهرداری سمنان توسعه فضای سبز در قالب های مختلف از جمله باغ راه ها واحیاء باغ های قدیمی را در دستور کار قرار داده است .
وی گفت : طیف وسیعی از باغ‏های شهر در چند دهه اخیر با تغییر کاربری مواجه شده و موارد استفاده جدیدی یافته‏اند ولی با مشارکت و همراهی سازمان های مسئول و شهروندان می توان فعالیت هایی را برای احیاء و بازآفرینی آنها برنامه ریزی نمود .
شهردار سمنان  ادامه داد  : انجام فعالیت های مشترک در حوزه باغات ، مرمت انهار ، بازپیرایی باغات و احیاء باغ راه ها می تواند ظرفیت های شهر را در حوزه های خدمات ، گردشگری و تولید توسعه و بهبود ببخشد .
ناظم رضوی با اشاره به در دستور کار قرار داشتن بازآفرینی باغ راه ها در محله های مختلف شهر گفت : کار بازآفرینی باغ راه های "نی کیژه "و "مهر" به اتمام رسیده و شهروندان با استفاده از فضاهای به وجود آمده ، زمان فراغت خود را به نحو مطلوب گذران می کنند .     
وی اظهار امیدواری کرد با احیاء و بازپیرایی باغات و باغ راه ها ، گامی موثر در جهت ارتقا سطح خدمات به  شهروندان و رضایتمندی بیشتر آنان برداشته شود.ناظم رضوی به ساماندهی مسیل رودخانه گل رودبار اشاره کرد و  گفت : از نظرایمنی شهر در مواقع سیلابی و مدیریت بحران ، ساماندهی مسیل این رودخانه در محدوده شهر سمنان نیز در دستور کار قرار دارد که البته بخشی از آن انجام شده است . شهردار سمنان در پایان ضمن تشکر از همراهی در برگزاری جشن انجیر ، خواستار هماهنگی و مشارکت جهاد کشاورزی در طرح "هر سمنانی یک درخت انجیر "با توزیع مناسب نهال انجیر جهت ترویج و فرهنگ سازی ایجاد باغ توسط شهروندان شد .
برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: