کد خبر: ۴۰۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تولید اولین گیت فروشگاهی RM در دنیا ، فراتر از مرزهای فناوری
اولین گیت‌ ضد سرقت فروشگاهی دنیا با تکنولوژی RM توسط شرکت‌ دانش‌بنیان ایمن موج در پارک علم و فناوری خراسان ساخته شد

محمدصادق ثانوی، مدیرعامل شرکت‌ دانش‌بنیان سازنده گیت‌های ضد سرقت با تکنولوژی RM در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو اظهار کرد: گیت‌های ضد سرقت تا به حال از دو نوع تکنولوژی RF  و AM بوده‌اند که لیبل‌های این دو فرکانس کاملا متفاوت است.  لیبل AM کارایی بالاتر و قیمت بالاتری  دارد و لیبل RF کارایی پایین تر و قیمت مناسب تری دارد . گیت ضد سرقت جدید سازگار با همه کالاهاست و شما می‌توانید برای یک فروشگاه و یا یک هایپرمارکت از هر دو این فرکانس‌ها استفاده کنید.

وی ادامه داد: هر دو تکنولوژی RF و AM ، فرکانس و لیبل مخصوص به خود را دارند و برای محصولات به‌ خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در تکنولوژی‌های RF  و AM به علت تداخلی که امواج دو فرکانس برای هم به وجود می‌آوردند، هیچگاه نمی‌شد از آنها هم‌زمان باهم در یک دستگاه استفاده کرد. اما به وسیله گیت‌های جدید ما با تکنولوژی RM این مشکل برطرف شده و کاربران می‌توانند از هر دو فرکانس تجمیع شده در این گیت استفاده همزمان داشته باشند. ما با تحقیقات زیاد و تلاش بسیار توانستیم دستگاهی بسازیم که همزمان هر دو مدل لیبل را شناسایی کند.

در گیت‌های تولید شده در شرکت ایمن موج مشکلات گیت‌های خارجی را هم رفع کرده‌ایم

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان، بیان کرد: ویژگی دستگاه‌هایی که به وسیله شرکت ما تولید می‌شود این است که از لحاظ دقت و کارایی بسیار دقیق هستند. ما در این سالها توانستیم بسیاری از نواقص و مشکلات گیت‌های خارجی را در گیت های تولیدی خود رفع کنیم. در این دستگاه هم از سیستم‌های آنتی نویز و ضد تداخل و خطا استفاده شده است.

مهندس ثانوی افزود: این گیت ضد سرقت جدید نمونه اولیه است. این دستگاه نتیجه سال‌ها تلاش و تجربه شرکت ما در حوزه گیت‌های ضد سرقت است. توانستیم در نهایت هر دو فرکانس را بدون اینکه اختلالی بر روی موج یکدیگر بگذارند در یک دستگاه طراحی کنیم.

وی تشریح کرد: از چند روز گذشته که گیت‌های جدید ما با تکنولوژی RM در نمایشگاه بین‌المللی امنیت تهران

(ایپاس1398/IPAS2019 ) رونمایی شده، از چند فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ درخواست داشته‌ایم و در آینده نزدیک این گیت‌ها در بازارهای داخلی و بین‌المللی عرضه خواهد شد.

ما به لطف خدا تا کنون امنیت بیش از 10.000 فروشگاه در ایران و بیش از 150 فروشگاه را در کشورهای امارات، عمان، عراق و افغانستان توسط محصولات دانش بنیان خود تامین نموده ایم و به امید خدا چنین آِینده‌ پرباری را برای گیت‌ جدیدمان با تکنولوژی RM هم پیش‌بینی می‌کنیم.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان، اظهار کرد: ما از سال 88 در پارک علم و فناوری خراسان شروع به فعالیت کرده‌ایم و ایده اصلی شرکت نیز تولید گیت‌های ضد سرقت بوده است. این گیت‌ها در آن سال تماما وارداتی بوده و نمونه داخلی نداشت و ما توانستیم این دستگاه ها را بومی سازی کنیم.

ثانوی افزود: در حال حاضر شرکت ما دوره رشد خوبی را گذرانده است به طوری که یکی از 5 برند برتر جهانی از نظر کیفیت محصول هستیم . ما توانستیم در خارج از کشور هم منابع انسانی خوبی جذب و شعبه ای تاسیس کنیم . در حال حاضر تمامی محصولات ما با قیمت بسیار پایین تری نسبت به مدل‌های خارجی و با کیفیتی بسیار بالاتر عرضه می گردد.

گیت‌های ضد سرقت با تکنولوژی RM مرزهای تکنولوژی جهانی را جابه‌جا کرده است

وی ادامه داد: فعالیت کلی شرکت حول طراحی و تولید گیت‌های ضد سرقت بوده و این کار را به نحوی انجام داده است که ما توانستیم نیاز بازار را تامین کنیم و در محصولاتمان صادرات نسبتا خوبی داشته‌ایم. پیش‌بینی می‌کنیم محصول جدیدمان که در دنیا بی‌نظیر است و مرزهای تکنولوژی جهانی را جابه‌جا کرده است، بتواند افزایش چشم گیری در افزایش نرخ صادرات ما  داشته باشد.

 

بخشی از دستاوردهای شرکت ایمن موج به شرح ذیل می باشد:

شرکت فناور (دانش بنیان) برتر استان خراسان در سال ۹۰

قرار گرفتن در میان ۱۰طرح برگزیده ی جشنواره علم تا عمل وزارت علوم در سال۹۱

  قرار گرفتن در میان ۷ برند برتر دانش بنیان کشوری در سال۹۲

کسب استانداردهای بین المللی در سال ۹۳ بر روی محصولات مختلف

بیش از 10 نوآوری اصلی که برای برخی از آنها ثبت اختراع صورت گرفته است

طراحی دستگاههای منحصر به فرد در دنیا طی سال های 94 ، 95 و 96

تأییدیه ی دانش بنیان درجه 1 از نظر وزارت علوم در سال 97

یکی از 5 تولید کننده ی برتر گیت های فروشگاهی دنیا

     و  . . .

برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: