کد خبر: ۴۰۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نخستین دوره آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی در دانشگاه سمنان از اول شهریور در این دانشگاه آغاز به کار کرد .


سمنان_زیاری :دبیر کمیته جذب دانشجویان خارجی دانشگاه سمنان در گفتگویی با اعلام این خبر گفت : در این دوره حدود سه تا چهار ماهه بیش از 30 نفر از دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سمنان از کشورهای عراق و نیجریه شرکت دارند .
علی اکبر نورسیده با بیان اینکه گذراندن این دوره شرط ورود به دوره آکادمیک و تحصیل در دانشگاه سمنان است افزود : دانشجویان خارجی در این کلاس ها با دستور زبان فارسی و مکالمه آشنا می شوند .
وی تصریح کرد : برگزاری این دوره ها در سه مرحله انجام می شود و در مرحله اول پس از پایان دوره آزمون برگزار و در صورت قبولی می توانند تحصیل را اغاز نمایند .
دبیر کمیته جذب دانشجویان خارجی دانشگاه سمنان گفت : در دوره بعدی اگر دانشجویی نمره لازم را کسب، اما هنوز مشکلی داشت با برگزاری دوره های غیر رسمی زبان فارسی وی تقویت خواهد شد .
نورسیده اظهار داشت : با طی این مراحل اگر باز هم مشکلی وجود داشت دانشجویان فارغ التحصیل و مسلط رشته زبان و ادبیات عربی دانشگاه به عنوان مترجم همراه دانشجویان خارجی در کلاس درس و خوابگاه ها به این دانشجویان تا آموزش کامل زبان فارسی کمک خواهند نمود تا ضمن برطرف شدن مشکلات علمی و زبانی دانشجویان غیر ایرانی برای فارغ التحصیلان این رشته ها نیز کار آفرینی انجام  شود .
وی با بیان اینکه دانشجویان خارجی سفیران فرهنگی کشور هستند افزود : اشاعه فرهنگ زبان فارسی و نیز تسهیل در تحصیل دانشجویان خارجی از اهداف دانشگاه سمنان با توجه به نزدیکی به پایتخت است .
دبیر کمیته جذب دانشجویان خارجی دانشگاه سمنان با اشاره به اینکه تاکنون در استان سمنان مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان فعال نبوده و دانشجویان خارجی متقاضی می بایست برای گذراندن این دوره به دانشگاه های دیگر استانها می رفتند که بعضا در همانجا نیز مشغول به تحصیل می شدند گفت : دانشگاه سمنان به دنبال دریافت مجوز رسمی مرکزآموزش بین المللی زبان فارسی است تا تمام دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل ، حتی خارج از استان ، در دانشگاه سمنان زبان فارسی را اموزش ببینند .
به گفته وی ، این دوره از سال آینده به مدت چهار ماه و از ماه مرداد آغاز می شود تا دانشجویان قبل از آغاز سال تحصیلی با زبان فارسی آشنا شوند .​
برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: