کد خبر: ۴۰۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان خبر داد :
اداره «شهر دوستدار کودک» با دستورالعمل ابلاغی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ساختار معاونت شهرسازی و معماری شهرداری سمنان ایجاد شد .


سمنان _حسین بابامحمدی :مریم معتمدی با اعلام این خبر افزود : در راستای اجرای بهتر ابتکار شهر دوستدار کودک با دستورالعمل ابلاغی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ، اداره شهر دوستدار کودک در ساختار معاونت شهرسازی و معماری شهرداری سمنان ایجاد و فعالیت های خود را در حوزه بررسی مسایل کودک و با بهره گیری از خردجمعی فعالان و اساتید این حوزه آغاز نموده است .  
معتمدی ضمن اشاره به لزوم ارتباط گیری بین دستگاه‌های مرتبط با حوزه کودک گفت : با دستگاه های همسو با فعالیت های حوزه کودک مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان بهزیستی مذاکراتی صورت گرفته و تفاهم نامه های همکاری منعقد شده تا با هم افزایی ظرفیتها و امکانات ، بتوان چشم انداز روشنی را برای شهر دوستدار کودک ترسیم کرد .
وی به تدوین ضوابط ویژه در ساختمان سازی و شهرسازی و مباحث ترافیکی اشاره کرد و گفت از اسفندماه سال گذشته برای تمامی سازمانهای زیرمجموعه شهرداری در خصوص رعایت موارد مرتبط با حوزه کودکان ، دستورالعمل ارسال شده که برخی از این  اقدامات  انجام و یا در حال انجام است.
معاون شهرسازی و معماری خاطرنشان کرد شهر دوستدار کودک هدف نیست بلکه یک مسیری است که با انتخاب این مسیر می توانیم با افزایش شاخص های کیفیت زندگی کودکان در شهر ، زیست پذیری شهری را برای آنان تسهیل کنیم .
شایان ذکر است ابتکار شهر دوستدار کودک در ایران نیز از سال گذشته با انعقاد تفاهم نامه میان وزارت کشور و یونیسف "صندوق اضطراری بین‌المللی کودکان سازمان ملل متحد " آغاز و در گام اول هشت شهر بصورت پایلوت برای این هدف تعیین که از میان این شهرها در نهایت با ارزیابی و تائید یونیسف دو شهر به عنوان شهرهای دوستدار کودک در ایران انتخاب خواهند شد و سمنان به عنوان یکی از شهر های نامزدی اجرای پایلوت ، مطرح می باشد .
برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: