کد خبر: ۴۰۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رفع کمبود فضاهای آموزشی در غرب اصفهان با کمک بنیاد برکت
نماینده‌ی مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود: شهرهای نجف‌آباد، تیران و کرون به علت مهاجرپذیر بودن، همیشه با کمبود فضاهای آموزشی روبه‌رو هستند، که فعالیت‌های بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در زمینه‌ی ساخت چند مدرسه و به‌خصوص مجتمع بزرگ آموزشی فرهنگی برکت شهید حججی، این معضل را تا حدود زیادی مرتفع کرده است.


به گزارش شروع آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)،ابوالفضل ابوترابی با تأکید بر این‌که فعالیت‌های بنیاد برکت، مایه‌ی برکت در کل کشور است، ادامه داد: ساخت مجتمع بزرگ آموزشی فرهنگی برکت شهید حججی به مساحت تقریبی 8500 مترمربع و ظرفیت پذیرش بیش از 1000 دانش‌آموز، آن‌هم در مدت زمان 8 ماه، یک اقدام بی‌نظیر و کم‌سابقه و نوعی رکوردشکنی بود که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت به سرانجام رساند.
نماینده‌ی نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر سال گذشته‌ی دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود تصریح کرد: با ساخت مدارسی که قرار شده به نام شهدای مدافع حرم و تیپ فاطمیون احداث شود، مشکل کمبود فضای آموزشی به عنوان معضل اول منطقه، به‌طور کامل رفع خواهد شد.
وی بیکاری را از جمله دیگر کاستی‌های حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود ذکر کرد و گفت: آمارهای رسمی از نرخ بیکاری 13 درصدی در منطقه حکایت دارد اما رقم واقعی نزدیک به 25 درصد است. مهاجرپذیر بودن نجف‌آباد، تیران و کرون باعث بالا بودن نرخ بیکاری در این شهرها شده است. از سوی دیگر، بسیاری از واحدهای بزرگ و کوچک صنعتی در این مناطق به مشکل برخورده و به حالت نیمه‌تعطیل درآمده است.
نماینده‌ی نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس اظهار امیدواری کرد که با احیای این واحدهای صنعتی نیمه‌تعطیل و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت، شاهد رونق اقتصادی حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود باشد.
ابوترابی در این رابطه توضیح داد: با بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای ایجاد مشاغل خرد و خانگی به‌خصوص در زمینه‌ی زنبورداری به توافق رسیده‌ایم که فرآیند کار به زودی آغاز خواهد شد. هم‌چنین درخواست شده است بنیاد برکت در خصوص راه‌اندازی بازارچه‌هایی برای فروش محصولات این مشاغل، همکاری و مشارکت کند.
برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: