کد خبر: ۴۰۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سرپرست واحد سندرسی شرکت نفت فلات قاره ایران از بررسی ماهانه 2 هزار سند مالی مختلف در این واحد خبر داد و گفت: بیش از هزار مورد از این اسناد مربوط به موارد درمانی همکاران است.

به گزارش شروع آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت نفت نلات قاره مهدی سجده افزود: این واحد وظیفه بررسی اسناد پرداختی همه واحدهای شرکت شامل اسناد خرید، درمانی، قراردادهای ارزی ریالی و ... و تطبیق آنها با قوانین و مقررات را بر عهده دارد. برای نمونه اسناد خرید که توسط مدیریت تدارکات و امور کالا تهیه می‌شود پس از گردش در واحدهای گوناگون امور مالی، وارد سندرسی شده و در این واحد بررسی‌های لازم روی آنها انجام می‌گیرد. اگر این اسناد مغایرتی با قوانین و مقررات نداشته باشد از فیلتر سندرسی عبور کرده و برای پرداخت به واحد صدور چک فرستاده و در غیر این صورت به واحد مربوطه برگردانده می‌شود.

وی با بیان اینکه قراردادهای ریالی و ارزی نیز همین روند را طی می‌کند، گفت: این قراردادها از واحد حسابداری قراردادها به سندرسی آمده و فرایند بررسی و تطبیق آن با قوانین مربوطه توسط این واحد انجام می‌گیرد و در صورت درست بودن مدارک مورد تایید قرار می‌گیرد. همچنین اسناد تنخواه نیز که توسط واحدهای مختلف شرکت صادر می‌گردد پس از بررسی دقیق توسط واحد سندرسی برای پرداخت به واحد صدور چک ارجاع داده می شود. 

مهدی سجده با بیان اینکه حجم انبوهی از اسناد در واحد سندرسی مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد، گفت: اسناد تسویه‌های خرید، علی‌الحساب‌ها، هزینه‌های ماموریت داخلی و خارجی و ... به این واحد سرازیر شده و بررسی می‌شود.

وی عمده‌ترین مشکل پیش روی واحد سندرسی را کمبود نیرو اعلام کرد و گفت: در حال حاضر با حجم بسیار زیاد کار، تعداد کمی از نیروها وظیفه انجام کارها را بر عهده دارند که این امر فشار فراوانی به کارکنان این بخش وارد می‌کند. همچنین درخواست برخی واحدها برای بررسی خارج از چارچوب اسناد از دیگر مشکلات این واحد است که ما همواره سعی می‌کنیم با راهنمایی‌های خود در چارچوب قوانین و مقررات بتوانیم علاوه بر انجام کار، همکاران را نیز از خود نرنجانیم.

سجده افزود: در کار سندرسی اگر هزاران سند بدون مشکل، تایید شده و از این واحد بیرون برود هیچ کس تشکر نمی‌کند ولی اگر تنها یک سند با مشکل مواجه گردد به شدت مورد توجه قرار گرفته و پررنگ می‌شود که این امر از مشکلات و حساسیت‌های این واحد است.

وی افزود: خوشبختانه با وجود حجم زیاد کار بنده اعتقاد دارم کارکنان این واحد باید تسلط کامل به مسائل و امور مالی داشته باشند بنابراین نیروهای این واحد از نظر انجام کار بسیار حرفه‌ای بوده و در همه بخش‌های مالی تبحر دارند که این موضوع باعث افتخار بنده است.

وی در پایان از مدیران شرکت خواست توجه بیشتری به این واحد داشته و برای تامین خواسته‌ها و نیازهای آن اقدام نمایند.

گفتنی است، مهدی سجده متولد 1339، در سال 1368 وارد صنعت نفت شده و به مدت 12 سال در شرکت کنتورسازی به فعالیت پرداخته است. وی پس از منحل شدن این شرکت به شرکت نفت فلات قاره ایران منتقل شده و از آن زمان تاکنون در واحد سندرسی حضور داشته است.

برچسب ها: شروع ، نفت فلات قاره
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: