کد خبر: ۴۰۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد:
در شهریور سال ۹۶ معادل ۷ هزار میلیارد تومان بدهی داشتیم که نیمی از آن بیش از یک سال معوق شده بود، اما بحران موجود در این رابطه را با توافق و تعامل با پیمانکاران و بانک‌ها حل کردیم.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد گفت: تمامی منابع پیش‌بینی شده در بودجه مصوب شهرداری تا پایان سال تامین می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی در نشست هماهنگی شهرداران مناطق و مدیران حوزه درآمدی شهرداری که با هدف ارائه گزارش میزان تحقق درآمدها و بررسی لایجه جدید درآمدی شهرداری برگزار شد، گفت: روند تحقق درآمدهای شهرداری هم اکنون مطلوب است و با ادامه آن تا پایان سال می‌توانیم علاوه بر حفظ تراز مالی شهرداری، تمامی منابع پیش‌بینی شده در بودجه مصوب را تامین کنیم.
وی افزود: از آغاز فعالیت دوره پنجم شورا و مدیریت شهری مشهد تاکنون ۵۷ پروژه یا افتتاح شده و یا درحال احداث است که این نشاندهنده وضعیت مطلوب شهرداری برای تامین اعتبارات مورد نیاز فعالیت های عمرانی است.
خواجه نائینی در خصوص روند پرداخت بدهی‌های شهرداری گفت: در شهریور سال ۹۶ معادل ۷ هزار میلیارد تومان بدهی داشتیم که نیمی از آن بیش از یک سال معوق شده بود، اما بحران موجود در این رابطه را با توافق و تعامل با پیمانکاران و بانک‌ها حل کردیم.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد ادامه داد: در حال حاضر مابقی دیون شهرداری به بانک‌ها و پیمانکاران نیز به طور منظم در حال پرداخت است و همانطور که قبلا نیز اعلام کردیم انباشت بدهی‌های معوق شهرداری مشهد به صفر رسیده است.
وی همچنین با اعلام اینکه لایحه جدید درآمدی شهرداری مشهد هم‌اکنون توسط شورای اسلامی شهر در حال بررسی است، گفت: مهم‌ترین ویژگی این لایحه شفافیت و سادگی روش محاسبه پروانه ساختمانی است و فرمول‌های پیچیده گذشته از آن کنارگذاشته شده است.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد ادامه داد: ویژگی دیگر این لایحه تعادل بخشی و توازن‌بخشی به قیمت پروانه ساخت و ساز و مناطق مختلف شهر است که پس از تایید و تصویب شورا اطلاع‌رسانی‌های لازم در این خصوص انجام و دفترچه جدید در مناطق مختلف اجرائی خواهد شد.
خواجه نائینی در خصوص مشوق‌های سرمایه‌گذاری نیز از شهرداران و مدیران مناطق مختلف شهرداری خواست تا به افراد مراجعه کننده در حوزه توازن بخشی توسعه شهر با نگاه مثبت راهنمایی و مشاوره دهند.
برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: