کد خبر: ۴۰۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان :
همزمان با هفته دولت و در راستای بهبود کارآمدی محیط کار، ارتقاء سلامت و عملکرد کارگران، واحد هميار كاركنان شرکت فولاد هرمزگان ، با حضور مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، مدیر کل بهزیستی، و جمعی دیگر از مدیران سازمان ها و نهادهای استان هرمزگان در محل بهداري این شرکت افتتاح شد .
با راه اندازی واحد همیار کارکنان شرکت فولاد هرمزگان، 3 هزار و 800 نفر  از کارکنان و شرکتهای پیمانکاری این شرکت از خدمات این واحد بهره مند می شوند.پس از افتتاح این مرکز مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان هدف از افتتاح این واحد را عملیاتی کردن برنامه راهبردی پیشگیری از اعتیاد در محیط کاری و کمک به بررسی مسایل بهره وری، شناخت و حل نگرانی های شخصی کارکنان، کاهش حوادث ناشی از کار و افزایش ایمنی محیط کار عنوان کرد .
وی ضمن ابراز رضایت از مدیریت و عملکرد فولاد هرمزگان در حوزه های آموزشی ایمنی ، ورزشی ، فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت :  گزارش های ارائه شده نشانگر رعایت استاندارها در این زمینه است .وی با تاکید بر اینکه  عملکرد فولاد هرمزگان در حوزه  مسئولیت های اجتماعی و حمایت از نیروی انسانی ، صیانت از نیروی کار و ارتقای شاخص های کار قابل تقدیر است از مدیرعامل و كاركنان این شرکت قدردانی نمود.
ابراهیمی در ادامه افزود : بنگاه های بزرگ اقتصادی ظرفیت و زیرساختی مناسب برای توسعه اشتغال و توسعه اقتصادی استان دارند  و مي توانند  فرصت های خوبی برای توسعه و  اشتغال استان ایجاد نمایند . وی افزود ما در اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی تمام تلاشمان را در حمایت از نیروهای کار در همه حوزه ها انجام خواهیم داد .
در بخش دیگری از این مراسم مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان ، گزارشی از تاریخچه و عملکرد این شرکت ارائه نمود و با تاکید به اینکه شرکت فولاد هرمزگان یک شرکت تولیدی است اظهار داشت :  در کنار تولید محور بودن ، کارکنان و خانواده هاي محترم  آن ها برای ما حائز اهمیت هستند .
وی در ادامه با اشاره به فعالیت های انجام شده در راستای مسئولیت های اجتماعی فولاد هرمزگان  افزود : فولاد هرمزگان علیرغم محدودیت ها و مشكلاتي كه بر اثر تحريم هاي ظالمانه امريكا با آن روبرو است ، همواره سعی کرده در تحقق مسئولیت های اجتماعی و در حد توان و وسع خود پیشرو باشد .
 وی با اشاره به حجم بالای درخواست ها در این حوزه، هدفمند نمودن مسئولیت های اجتماعی صنایع را یکی از خواسته های فولاد هرمزگان عنوان کرد .طرح همیار کارکنان (Employee Assistance Program) یا به اختصار  EAP  ، ویژه محیط‌های کاری است که برای کمک به بررسی مسائل مرتبط با بهره‌وری  محیط کاری، شناسایی و حل نگرانی‌های شخصی کارکنان و دیگر مسائل مرتبط و موثر بر عملکرد شغلی آنان ایجاد شده است.
مدیریت استرس، نگرانی‌های خانوادگی، تعادل بین کار و زندگی، سوء مصرف مواد، مشکلات ارتباطی، مدیریت مرحله‌گذار زندگی، سلامت و امنیت شغلی، کیفیت زندگی کاری، خشونت و رفتارهای کاری ضد بهره‌وری و فرسودگی شغلی از مهم‌ترین خدماتی است که در قالب EAP  به کارکنان ارائه می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: