کد خبر: ۴۰۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس مطرح کرد:
با اجرای برنامه فعال سازی ۱۵۰ معدن کوچک مقیاس، پیش بینی می شود تا پایان امسال، ۳ هزار اشتغال مستقیم در این حوزه ایجاد شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، سیدرضا عظیمی؛ مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با بیان این مطلب اظهار داشت: بررسی ۶۰۰ معدن در ۲۶ استان کشور برای سال ۹۸پیش بینی شده است که از این میزان، ۶۰ درصد فلزی و ۴۰ درصد دیگر از معادن غیر فعال است.
وی در ادامه افزود: از تعداد معادن مورد بررسی (۶۰۰ معدن)،۱۵۰ معدن (۲۵ درصد) برای نتیجه و فعال سازی در سال جاری پیش بینی شده است.
مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با اشاره به شناسایی ۱۰۲ پتانسیل معدنی در سال ۹۷، تصریح کرد: این تعداد پتانسیل های معدنی، در ۵ استان شامل سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی، مرکزی و زنجان، شناسایی شد.
وی افزود: از این تعداد، ۳۶ معدن با ظرفیت اشتغال ۷۰۰ نفر قابلیت فعال سازی پیدا کردند.
عظیمی با اشاره به انعقاد ۲۳ تفاهم نامه در راستای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، گفت: از این میزان، ۱۲ تفاهم نامه سرمایه گذاری، ۶ تفاهم نامه آموزشی و پژوهشی، ۴ تفاهم نامه تامین مالی و یک تفاهم نامه برای توسعه استارتاپ ها امضا شده است.
وی خاطر نشان کرد: تاکنون ۲۷ پروژه انجام شده و با اجرای این پروژه ها، ۶۴ معدن تاثیر پذیرفته اند. از میان پروژه های مذکور نیز ۵ پروژه مربوط به تامین زیرساخت بوده است که از آن ها، ۴۴ معدن تاثیر پذیرفته اند.
مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: از جمله پروژه های موفق و فعال شده در این طرح، معدن آهن پلاسری بزمان (سیستان و بلوچستان)، مس رمشک (جنوب کرمان )، مس سیاستراگی (سیستان و بلوچستان) و معادن سنگ آهن بوکان (آذربایجان غربی) است.
وی در خاتمه افزود: با فعال شدن معادن مذکور، ۱۷ معدن از این پروژه ها تاثیر گرفته و برای ۱۱۳ نفر اشتغال ایجاد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: