کد خبر: ۴۰۲۴۲
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سامانه تهویه موجود در بخش شرقی خط 7 دو برابر نیاز ما در شرایط اضطراری است
 مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با تاکید بر ایمنی بخش شرقی خط 7 مترو که به تازگی افتتاح شد، گفت: سامانه تهویه موجود در بخش شرقی خط 7 دو برابر نیاز ما در شرایط اضطراری است. ضمن اینکه، سیستم هواسازی ایستگاه محلاتی نقش هواکش های میان تونلی را در این بخش ایفا می کند.
سامانه تهویه موجود در بخش شرقی خط 7 دو برابر نیاز ما در شرایط اضطراری است/هواسازهای ایستگاه محلاتی نقش هواکش های میان تونلی را ایفا می کند

علی امام در گفت و گو با خبرنگاران در واکنش به اظهارات اخیر درباره بهره برداری از بخش شرقی خط 7 مترو در شرایطی که ایمنی آن در معرض تهدید است، اظهار کرد: اعضای کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در سه هفته گذشته از خط 7 مترو بازدید کردند و توضیحات کامل در خصوص تجهیزات این خط ارائه شد. اعضا نیز بر ایمنی بخش شرقی این خط صحه گذاشتند و 4 شهریور نیز همین بخش مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه به تازگی اما سوء تفاهمی در مورد ایمنی این خط برای یکی از اعضای شورای شهر پیش آمده است، گفت: از قول مسئولان مترو نقل شده است که فقدان هواکش های میان تونلی موضوع مهمی نیست چراکه به دلیل سرفاصله بالا امکان برخورد قطارها و به دنبال آن آتش سوزی وجود ندارد. این در حالی است که مسئولان شهرداری هیچ گاه چنین موضوعی را مطرح نکردند چراکه برخورد قطارها نه به دلیل سرفاصله بالا که به خاطر وجود سیستم سیگنالینگ امکان پذیر نیست.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ادامه داد: در هر صورت، اگر آتش سوزی اتفاق بیفتد سناریوهای لازم برای مدیریت شرایط عادی و اضطراری کاملاً پیش بینی شده است و ظرفیت سامانه تهویه موجود در بخش شرقی خط 7 حداقل دو برابر نیاز ما در شرایط اضطراری است. تمامی این موضوعات نیز در بازدید اعضای کمیسیون حمل و نقل شورا شرح داده شد.

امام در پاسخ به این سوال که بخش شرقی خط 7 مترو با تایید چه ارکانی افتتاح شد، گفت: شرکت مترو به عنوان کارفرما، پیمانکار طرح و ساخت خط 7 و مدیر طرح که شرکت مهندسی مشاور بهرو است، ایمنی خط را تایید و مجوز افتتاح را صادر کردند. صورتجلسه تایید این ارکان نیز به رویت اعضای کمیسیون حمل و نقل رسید. رئیس شورای شهر تهران هم پیش از افتتاح بخش شرقی خط 7 در جلسه شورا بر ایمنی این بخش صحه گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: بارها تاکید شده است برای بخش شرقی خط 7 مترو و دو ایستگاه بسیج و محمدیه که وارد مدار بهره برداری شده اند، سیستم هواسازی ایستگاه محلاتی نقش هواکش های میان تونلی را ایفا می کند و در شرایط مختلف اگر لازم باشد عملیات مکش و دمش را انجام می دهد.

امام با بیان اینکه اساساً این تصور که ایمنی خط 7 مترو به دلیل عدم وجود هواکش های میان تونلی در معرض خطر است، کاملاً اشتباه است، گفت: در صورتی که گزارش مربوط به خط 7 به سازمان بازرسی کل کشور یا هر مرجع نظارتی دیگری ارسال شود، این آمادگی را داریم که با ارائه مستندات و گزارش های علمی از اقدامات صورت گرفته دفاع کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: