آخرین اخبار
کد خبر: ۴۰۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس صورت پذیرفت:
در راستای ارتقاء سلامت اجتماعی به جهت پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی تعامل میان فرماندهی انتظامی شهرستان قدس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس درخصوص تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی و تحقیقاتی مشترک صورت گرفت.
دکتر فتح اله رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس با اشاره به خبر فوق بیان داشت: کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی در حوزه های مشترک مستلزم تعامل میان سازمان های مسئول در جهت مطالعه و پژوهش های اجتماعی می باشد که امروز این مهم با همکاری مابین فرماندهی انتظامی و واحدشهر قدس در دانشگاه تحقق پذیرفت.
دکتر فتح اله اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف بهره گیری از ظرفیت ها و بسترهای موجود در حوزه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء سطح امنیت اجتماعی و ارتقاء سطح امنیت در جامعه بخصوص جامعه ورزشکاران و جوانان، از سوی سرهنگ ستاد شاهپور فلاحی فرمانده انتظامی شهرستان قدس و نیز واحد شهرقدس انجام شد.
رئیس واحدهای غرب استان تهران در ادامه افزود: امروز این امر مهم در جهت فراهم نمودن زمینه های مشترک و تبادل اطلاعات در پیشگیری و کاهش آسیب ها و ارتقاء سطح امنیت اجتماعی و روانی جامعه با بهره گیری از ظرفیت های مشترک این دو مجموعه گام برداشت.
وی با اشاره به تعهدات مشترک در زمینه های همکاری این دو نهاد به فعالیت های مشترک همکاری فی ما بین در زمینه های آموزشی علمی و پژوهشی در موضوعات مرتبط با کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در چارچوب اهداف و سیاست های مورد توافق طرفین، فراهم نمودن زمینه های تولید محتوای آموزشی در قالب تراکت، بروشور و سی دی حاوی دانستنی های انتظامی و هشدارهای پلیس جهت آموزش همگانی دانشجویان، مشارکت در برگزاری کارگاه های آموزشی، همایش و نمایشگاههای تخصصی ویژه جوامع هدف فعال در حوزه های جوانان و دانشجویان با محوریت پیشگیری از سرقت، تهدیدات فضای مجازی، عفاف و حجاب، تکنیک های کنترل خشم، قدرت نه گفتن و... با حضور کارشناسان انتظامی در این واحد دانشگاهی و همچنین ارجاع یا معرفی مراجعین و موارد ویژه برای بهره مندی از خدمات مشاوره ای رایگان در کلانتری ها و نیز ارائه خدمات انتظامی به دانشگاه و در نهایت مشارکت پلیس راهور شهرقدس با دانشگاه در جهت روان سازی ترافیک و برچیدن گره های ترافیکی را از جمله این تعهدات مشترک خواند.
این مقام مسئول در خاتمه سخنان خود با ابراز خرسندی از نحوه اجرایی این تفاهم نامه عنوان داشت و گفت: در گام نخست این همکاری، طرفین متعهد می شوند اولویت های لازم برای توسعه و اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه را فراهم آورند تا در راستای توسعه همکاری و اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه نمایندگانی از سوی طرفین معرفی خواهند شد. تمامی جلسات و کارگاههای آموزشی در واحد و با حضور کارشناسان انتظامی بصورت رایگان برگزار می گردد.
در ادامه سرهنگ شاپور فلاحی فرمانده انتظامی شهرستان قدس ضمن تقدیر و تشکر از ریاست دانشگاه در جهت ایجاد اینگونه فرصت های ویژه برای شهرستان تاکید کرد:همانگونه که مشهود است این واحد دانشگاهی از نمونه دانشگاههایی می باشد که در بحث این تعاملات فی مابین می توان  بهره برداریهای لازم را در راستای ارتقاء سلامت اجتماعی از آن بهره جست که قطعا رابطه مستقیمی با ارتقاء فرهنگ اجتماعی در سطح شهرستان خواهد داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: