کد خبر: ۴۰۱۴۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ششمین همسر حاکم دوبی به منظور درخواست "حکم حفاظت در برابر ازدواج اجباری" در دادگاهی در انگلیس حاضر شد.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از سی ان ان روز چهارشنبه «هیا بنت الحسین» ششمین همسر «شیخ محمدبن راشد ال مکتوم» حاکم دوبی، روز سه شنبه 30 ژوئیه (7 مرداد) با حضور در دادگاهی در انگلیس درخواست "حکم حمایت از ازدواج اجباری" را به این دادگاه ارائه کرده است.

حکم حفاظت در برابر ازدواج اجباری در تعریف قانونی بریتانیا به فردی اطلاق می شود که به ادامه ازدواج اجباری وادار می شود یا از قبل در ازدواج اجباری بوده است، و حالا از دادگاه برای جلوگیری از این اتفاق درخواست کمک می کند.

هیا 45 ساله، که خواهر ناتنی «ملک عبدالله» پادشاه اردن است، همچنین خواستار سپردن سرپرستی و حضانت فرزندانش به وی شده است.

دو هفته پیش رسانه ها، خبری مبنی بر گریختن هیا از چنگ همسر میلیونر خود در دوبی و مخفی شدن در انگلیس منتشر کردند، هیا همچنین دو فرزندش را نیز همراه خود به لندن برده است.

دلایل فرار هیا هنوز مشخص نیست اما شایعاتی مبنی بر بد رفتاری حاکم دوبی با این زن و دخترش وجود دارد.

ظاهرا هیا درخواست "حکم جلوگیری از تجاوز" را نیز به دادگاه ارائه کرده است که هنوز مشخص نیست این حکم مربوط به چه کسی است.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم 70 ساله یکی از ثروتمندترین و با نفوذترین حاکمان این منطقه است و حدود 4 میلیارد دلارثروت دارد و سال 2004 با هیا ازدواج کرد. بر اساس گزارش ها وی به دنبال بازگرداندن فرزندانش به دوبی است.

هیا که جوان ‌ترین همسر حاکم دوبی است چندی پیش به آلمان گریخت و پس از مدتی به لندن رفت. یکی دیگر از زنان دربار شیخ محمد هم در سال ۲۰۰۱ از دوبی گریخت اما گفته می‌شود مدتی بعد در شهر کمبریج بریتانیا "دزدیده شده" و به امارات بازگردانده شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: