آخرین اخبار
کد خبر: ۴۰۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون وزیر راه و شهرسازی:
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی گفت: شرایط کنونی مسکن ناشی از مسائل گوناگون از جمله فضای اقتصادی است و بر این اساس، وزارتخانه به موضوع تولید و ساخت مسکن نگاه مشارکتی دارد.
به گزارش شروع آنلاین ،مهران کفاش روز چهارشنبه در آیین رونمایی از طرح چند منظوره شهرک آبشار کاشان، بدون اشاره به تعداد طرح‌های نیمه تمام کشور افزود: تکمیل طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بین ۷۰ تا ۸۰ درصد جزو اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است و جز طرح‌های مشارکتی و با پیشرفت فیزیکی بالا، اجرای طرح جدیدی امسال در دستور کار قرار نمی‌گیرد.

وی اظهار داشت: کارهای خوبی در سال رونق تولید بر اساس مسوولیت‌های این وزارتخانه از جمله در بحث مسکن جریان دارد و رویکرد مشارکتی در نشست‌ها و پیگیری‌های روزانه مد نظر است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اولویت گرفتن ساخت مسکن در دوره جدید، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی با عنوان طرح اقدام ملی در کشور را مورد اشاره قرار داد.

وی اضافه کرد: با امضای قراردادی، عملیات ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی آغاز شده و هم اکنون در بخش مسکن شهری و روستایی به سرعت در حال انجام است.

کفاش با اشاره به موضوع بازآفرینی و احیای بافت‌های فرسوده بیان کرد: پیش‌تر به بسیاری از مسائل ظاهری و رونمایی‌ها توجه می‌شد اما هم‌اکنون کار اساسی تولید مسکن در وزارت راه و شهرسازی مطرح است و در چارچوب طرح اقدام ملی نزدیک به ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده تولید می‌شود که پیش‌تر مورد توجه قرار نگرفته بود.

وی بر لزوم رونق مسکن و احیای بافت‌های فرسوده تاکید و اضافه کرد: تسهیلات یک میلیارد ریالی با کارمزد پایین به برخی از واحدهای مسکونی واقع در بافت‌های فرسوده اختصاص یافته که جزو سیاست‌ها و برنامه‌های اعلامی این وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی بوده است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی با فرسایشی خواندن فرایند اجرای طرح‌های مسکن در کشور، از مسکن مهر کاشان به عنوان طرحی خوب و ارزشمند یاد کرد و گفت: با توجه به بحث خدمات و همچنین سرانه ها، این طرح باید برای سایر نقاط کشور الگوبرداری شود.

وی همچنین با اشاره به کمبود قیر برای آسفالت جاده‌ها، برگزاری نشست‌های مشترک مسوولان ذی‌ربط و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد که با این اقدام مشکل کمبود قیر شهرداری‌ها برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری نیز برطرف شود.

کفاش در ادامه شهرک چند منظوره آبشار کاشان را جزو طرح‌های بزرگ استان اصفهان حتی جزو مفاخر طرح‌های شهرسازی کشور دانست و تصریح کرد: بیشتر مشکلات ساخت این شهرک که دقت نظر و کار بیشتری نیاز دارد، برطرف شده و برخی مسائل نیز باید در کمیسیون ماده پنج مورد رسیدگی قرار گیرد.

باند دوم جاده کاشان-بادرود دهه فجر آماده بهره‌برداری می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با اشاره به پایان عملیات اجرایی باند دوم جاده کاشان- بادرود تا دی‌ امسال، از بهره برداری این جاده همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد اختصاص 250 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح را یادآور شد و افزود: 18 کیومتر از این جاده 53 کیلومتری در شهرستان نطنز و سایر آن در محدوده شهرستان کاشان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: جاده بادرود- کاشان یکی از پر رفت و آمدترین محورهای منطقه و جاده ترانزیت تهران- بندرعباس به شمار می‌آید که امید می رود با بهره‌برداری این طرح، دیگر شاهد حادثه‌های رانندگی نباشیم.

نماینده کاشان و آران‌وبیدگل در مجلس همچنین جاده‌های کاشان- برزک، حرم تا حرم (مشهد اردهال به قم)، ابوزیدآباد- کاشان، سفیدشهر- کاشان، نوش‌آباد- کاشان، مشکات- کاشان، کنارگذر کاشان- آران‌وبیدگل و اتصال آن به جاده گرمسار از دیگر طرح‌های حوزه راهسازی منطقه برشمرد و اضافه کرد: جاده قدیم کاشان دوبانده نبوده، تخریب شده و خودروهای سنگین از آزادراه کاشان-قم استفاده می‌کنند.

به گفته وی، طرح ساخت باند دوم جاده کاشان- قم دارای ردیف اعتباری است و قرار شده تا با انتخاب مشاور، عملیات اجرایی از سال آینده آغاز شود.

ساداتی‌نژاد در ادامه نیز راه‌اندازی سازمان نظام مهندسی شمال استان اصفهان را خواستار شد و تشریح کرد: اصلاح قانون نظام مهندسی در دستور کار مجلس قرار گرفته که از جمله در این طرح شهرهای با فاصله 200 کیلومتری تا مرکز استان‌ها و برخوردار از افزون‌بر 500 نفر مهندس، باید دارای نظام مهندسی باشند.

فرماندار ویژه کاشان نیز در ادامه توانمندی‌های این شهرستان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: سیاست دولت، سرمایه گذاری در شرکت‌های خصوصی است و فرمانداری کاشان نیز از این بخش حمایت می‌کند.

علی‌اکبر مرتضایی قهرودی، بر سرعت‌بخشی به طرح ساخت شهرک آبشار کاشان تاکید کرد و افزود: این طرح افزون‌بر تامین مسکن برای نیازمندان، رونق گردشگری و همچنین ایجاد اشتغال به ویژه در بخش‌های مرتبط با صنعت ساختمان را موجب خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: