کد خبر: ۴۰۱۲۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه اعلام کرد:
ترابری ایمن ۹۰۰۰ مسافر دریایی در مسیرهای بین المللی
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از افزایش ۵۰ درصدی ترانزیت غیر نفتی و ثبت رشد ۶ درصدی سفرهای دریایی در مسیرهای بین المللی و همچنین کسب جایگاه نخست ترابری خودرو در پایتخت ترانزیت خودروی کشور خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب" با ارائه گزارشی از عملکرد سه ماهه بنادر غرب هرمزگان در سال ۹۸ اظهار داشت: از آغاز امسال تا ابتدای تیر ماه جاری، در مجموع ۲میلیون و ۵۴ هزار و ۹۰۹ تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بنادر تخلیه و بارگیری شده است .وی افزود: از این میزان، ۴۵۳ هزار و ۷۹۹ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی با رشد ۲ درصدی و یک میلیون و ۶۰۱ هزار و ۱۱۰ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

صادرات غیرنفتی به ۲۰۰ هزار تن رسید

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه با اشاره به صادرات ۱۹۸ هزار و ۲۰۰ تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بندرلنگه به رقم ۵۳ هزار و ۹۸۷ تن رسید که رشد ۱۳ درصدی داشته است.

افزایش ۵۰ درصدی ترانزیت غیرنفتی

عسکری نسب اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن خودرو بوده است) به ۹۹ هزار و ۷۳۹ تن رسید که نشانگر رشد ۵۰ درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن است.

رشد ۵۰ درصدی ترانزیت خودرو

وی ضمن اشاره به جابجایی ۴۹ هزار و ۶۴ دستگاه خودروی ترانزیتی طی سه ماه سال جاری، از رشد ۵۰ درصدی این بخش از فعالیت های بندری خبر داد.

واردات غیرنفتی ۳۲ درصد کاهش یافت

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه حجم واردات غیرنفتی دربنادر غرب استان هرمزگان آن را ۱۳ هزار و ۷۷۲ تن اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۲ درصدی داشته است.

کابوتاژ نفتی در فصل بهار رونق گرفت

وی در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده های نفتی را ۷۰۱ هزار و ۷۶۱ تن اعلام کرد و گفت: طی این مدت، ۸۹۹ هزار و ۳۴۲ تن از این گونه محموله های تجاری، به صورت رویه کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) جابجا شد که رشد ۳۷ درصدی داشته است.

تردد بیش از ۱۳۰۰۰ فروند شناور

این مقام مسؤول گفت: از مجموع ۱۳ و ۳۶۶ فروند شناوری که طی فصل بهار امسال به بنادر غرب هرمزگان تردد داشته است، ۳۴۳ فروند، بالای هزار تن و ۸ هزار و ۳۱۳ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است.عسکری نسب در پایان خاطرنشان کرد: طی سه ماه نخست امسال ۹ هزار و ۳۷۲ مسافر با رشد ۶ درصدی در مسیرهای دریایی بین المللی بین بندرلنگه و امارات متحده عربی ترابری شدند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: