آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
توسط شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی انجام شد:
شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان شرقي با همکاري اداره کل آموزش و پرورش استان و سازمان مردم نهاد خانه محیط زیست در راستاي گسترش فرهنگ صحيح مصرف آب و جلب توجه افکار جامعه به موضوع آب مسابقه نقاشي آب=زندگي ويژه کودک و نوجوان و همچنین رونمایی از طرح "دانش آموزان حامی آب"را برگزار کرد.

مراسم اختتامیه دومین مسابقه نقاشی آب = زندگی که با حضور تعدادی از مسئولین و مدیران آموزش و پرورش و شرکت آب و فاضلاب استان معاون فرهنگی شهرداری تبریز با مشارکت و هماهنگی اداره آموزش و پرورش استان و سازمان مردم نهاد خانه محیط زیست در فرهنگسرای الغدیر شهرداری تبریز و با حضور دانش آموزان منتخب و خانواده هایشان برگزار شد.
مهندس باقرزاده مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از حضور مسئولین و شرکت کنندگان در مسابقه نقاشی با بیان توضیحات لازم در خصوص نحوه برگزاری این مسابقه گفت : دومین دوره مسابقه نقاشی آب = زندگی بمنظور خلق آثار هنری توسط دانش آموزان در خصوص کمبود آب و فرهنگ صحیح مصرف آب و نقش و اهمیت آب در زندگی ، محدودیت های منابع آبی کشور انجام گرفته است .
مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی اضافه کرد : کشور ما با محدودیت های منابع آب روبرو بوده و بهره گیری صحیح از این نعمت الهی ضروری است لذا آموزش و ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب از اولویت های شرکت بوده و تلاش می نماییم تا نگاه جامعه و مردم را به موضوع حیاتی آب معطوف نمائیم .
مهندس باقرزاده افزود : با توجه به اینکه کشور ایران در ردیف مناطق خشک و نیمه خشک قرار گرفته و بارش باران در ایران یک سوم میانگین جهانی است اما میزان مصرف در ایران بیش از متوسط جهانی است و این در حالی است که ایران با محدودیت جدی منابع آبی روبرو می باشد .
وی افزود : کشور ما با محدودیت منابع آب روبرو بوده و بهره گیری صحیح از این نعمت الهی ضروری است لذا آموزش و ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب در جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
وی در ادامه به نحوه اجرای مسابقه نقاشی اشاره کرد و افزود : این مسابقه در 3 گروه سنی زیر 9 سال ویژه کودکان ، زیر 16 سال ویژه نوجوانان و گروه حرفه ای در بین دانش آموزان منتخب و به صورت حضوری برگزار گردید و آثار نقاشی پس از جمع آوری بر اساس رای هیئت داوران تعداد 3 اثر برتر در گروه سنی کودکان و 3 اثر برتر در گروه سنی نوجوانان و همچنین 3 اثر برتر در گروه حرفه ای انتخاب و از نفرات برتر تجلیل بعمل آمد .
در حاشیه این مراسم از نشان مخصوص " دانش آموز حامی آب " رونمایی و برای تمامی شرکت کنندگان در مسابقه نقاشی کارت شناسایی حامی آب صادر و شبکه دانش آموزان حامی آب رسما در استان آذربایجان شرقی تشکیل شد .
مهندس باقرزاده در خصوص این طرح نیز افزود : طرح " دانش آموز حامی آب " برنامه ای مشترک بین شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی و اداره کل آموزش و پرورش استان و سمن خانه محیط زیست بوده و دبیرخانه اجرایی آن در دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی و خانه محیط زیست مستقر می باشد .
مدیر دفتر روابط عمومی ادامه داد : هدف از اجرای این طرح جلب مشارکت ، همراهی و همدلی دانش آموزان مدارس در خصوص فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب و حفاظت و صیانت از منابع آب بوده و بدون شک شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی برای موضوع فرهنگ سازی نیازمند مشارکت همگانی است .
مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در پایان ضمن تقدیرو تشکر مجدد از شرکت کنندگان مسابقه ، آموزش و پرورش استان بویژه معاونت آموزش ابتدایی و فعالین خانه محیط زیست خاطر نشان کرد : امیدواریم با اقداماتی که در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب صورت می گیرد بتوانیم به حفظ منابع آبی کمک کنیم .
در پایان مراسم از هیئت داوران مسابقه نیز با اهداء لوح و جوایزی تجلیل بعمل آمد.
برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: