آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پاسخ وزارت کشور به درخواست یک شهروند
تغییر نام واحدهای تقسیمات کشوری در صورت تائید در کارگروههای شهرستان استانداری و وزارت کشور جهت تصویب به هیات دولت ارسال خواهد شد.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در پی درج مطلبی به نقل از یک شهروند در ستون تماسهای مردمی روزنامه شرق مبنی بر ضرورت تغییر نام دهستان وهن آباد در شهرستان رباط کریم، دفتر تقسیمات کشوری اعلام کرد:
در خصوص تغییر نام نقطه جمعیتی وهن آباد به آگاهی میر ساند: هرگونه تغییر نام عناصر و واحدهای تقسیمات کشوری وفق دستور العمل شماره ۶۵۲۹۶ مورخ ۲۶-۵-۹۵ به فرمانداری مربوطه پیشنهاد و در صورت تائید در کارگروههای شهرستان، استانداری و وزارت کشور در صورت مطابقت با ضوابط و معیارهای تغییر نام طرح پیشنهادی جهت تصویب به هیات دولت ارسال خواهد شد.
لازم به ذکر است در بسیاری موارد نامها دارای سابقه تاریخی و معنای مناسبی بوده که در طی زمان و با تغییر شکل واژه به نظر نامناسب می رسند که این موضوع نیز حتماً مورد بررسی قرار میگیرد.
گفتنی است وهن آباد که از آن به عنوان پایتخت روستایی مبل ایران یاد می شود از توابع شهرستان رباط کریم در استان تهران و در ۳ کیلومتری شهر رباط کریم است. علت شهرت وهن آباد به پایتخت روستایی مبل ایران،  وجود کارگاه های متعدد تولیدی مبل در آن است./
برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: