آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون رئیس جمهوری خبر داد
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی گفت‌: نیاز امروز کشور بازگشت به ضرورت ها و اقتضائات مدیریت کشور، یعنی ارتقای دانش تخصصی و مهارت مدیران است

 به گزارش شروع آنلاین،جمشید انصاری در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس مرکز آموزش مدیریت دولتی ایران افزود: ۵۰ سالگی تاسیس این مرکز، باید نقطه عطف تازه ای برای بازگشت به ضرورت ها و اقتضائاتی باشد که برای مدیریت کشور نیاز است.

معاون رئیس جمهوری گفت: ماموریت مشخص این مرکز برای دوره جدید، پرداختن به ماموریت اصلی آن یعنی توسعه دانش تخصصی مدیران و افزایش مهارت‌های عملی آنان است تا بتوانیم تضمینی برای تربیت مدیران آینده کشور برای سطوح مدیریت ارشد داشته باشیم.

وی بیان داشت: امروز بیشتر از آنکه به برنامه‌ها و چارچوب های خاص متکی باشیم، به سلایق مدیران مبتلا شده ایم و کمتر نگاه به آینده داشتیم تا بعدها با بحران مدیریت و توانمندی های مدیریتی مواجه نشویم.

انصاری یادآور شد: در حالی که امروز در آمریکا برنامه «رهبران در حال ظهور»، برنامه «تربیت و توسعه رهبران آینده» در کانادا و برنامه «رهبران آینده کره» در کره جنوبی اجرایی می شود، اگر قرار باشد مدیران آینده کشور به شیوه سنتی و استاد شاگردی کار یاد بگیرند، از دانش و تخصص های روز کمتر بهره خواهند برد.

وی یادآور شد: از ابتدای برنامه سوم توسعه، ادغام دو دستگاه برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی کشور، ساختار جدیدی در دستگاه های اداری کشور شاهد بودیم.

معاون رئیس جمهوری افزود: این مرکز در ابتدای دهه ۹۰ مرکز مناسبی برای تحقق برنامه هایش تلقی نمی‌شد و یک دهه افول را تا سال ۹۲ در آن شاهد بودیم، زیرا آثار و پیامدهای این گونه تصمیمات در ارتقای سطح مدیریت کشور تاثیر منفی گذاشت.

در این مراسم، «زهرا احمدی پور»، رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی ایران گفت: برنامه‌های آموزشی باید معطوف به مدیرانی باشد که قرار است در آینده هدایت جامعه را برعهده بگیرند. همه این موارد در پنج دهه گذشته در دستور کار این مرکز قرار داشته و به تدریج به برنامه ها و محتواهای آموزشی تبدیل شده است.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی ایران یادآور شد: امروز محتوای آموزشی، نوع دوره های آموزشی، نوع تعامل با دستگاه های اداری و تعامل با مردم از سوی این مرکز نیازمند بازنگری جدی است و باید بتواند بسته های مشخصی را برای مسائل اداری کشور طراحی و تدوین کند.

برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: