آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در شرایطی که با کسری 51 درصدی بودجه مواجه هستیم، نظام بانکی بیشترین کمک را به دولت می‌کند.

محمدباقر نوبخت با تاکید بر اینکه معتقدم در خصوص نظام بانکی بی‌انصافی شده است، گفت: نظام بانکی همواره پاک بوده و نهایت امانت‌داری در سپرده‌های مردمی را داشته و اگر هم مشکلی ایجاد شد ناشی از فعالیت موسسات غیرمجاز بوده است.

نوبخت تاکید کرد:‌ موضوع موسسات غیرمجاز 36 هزار میلیارد تومان به دولت خسارت وارد کردند که بخشی از این خسارت از سوی نظام بانکی تامین شد.

نوبخت ادامه داد: در حالی که نظام بانکی همواره در مواقع بحران و مشکلات در کنار دولت بوده اعتراضاتی به عملکرد آنها می‌شود مبنی بر اینکه چرا تاخیر در پرداخت‌ها دارند.

وی گفت: پول نظام بانکی به غیر از بخشی از سرمایه اولیه آن عمدتا سپرده مردم است که بانک‌ها در قبال امانت‌داری سودی را هم به مردم می‌پردازند و اگر یک روز تاخیر در پرداخت این سودها باشد شاهد اعتراضات مردمی خواهیم بود.

وی گفت: تاکنون هیچ مشکلی در نظام بانکی برای مردم و دولت ایجاد نشده است گفت: بانک‌ها صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌دارند اما امانت‌داری در سپرده‌های مردمی را به نحو احسن انجام می‌دهند و اگر هم مشکلی به وجود آمده بابت فعالیت موسسات مالی غیرمجاز بوده است.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد:‌ بانک‌ها در پرداخت‌ها باید نهایت دقت را داشته باشند تا مشکلی ایجاد نشود و اگر تاخیری هم وجود دارد به دلیل دقت برای جلوگیری از مشکلات است حال اگر فشار بر روی نظام بانکی به وجود بیاید و برای آنها فضاسازی کنیم به طور قطع شاهد وقوع مشکلاتی خواهیم بود و در عین حال عده‌ای هم دست به کمر می‌زنند و می‌گویند چرا پول‌ها برنگشت.

وی ادامه داد: اگر به دنبال برگشت پول‌ها به بانک هستیم بنابراین باید نهایت دقت در پرداخت‌ها را داشته باشیم که ممکن است تاخیری هم صورت بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه دولت هر چه اعتبار دارد صرف فعالیت‌های عمرانی می‌کند، گفت: 66 هزار میلیارد تومان برای انجام طرح‌های عمرانی پیش بینی کرده‌‌ایم که تمام این اعتبارات را خود دولت پرداخت می‌کند و سال گذشته هم توانستیم بیشترین اعتبارات یعنی 54 هزار میلیارد تومان صرف فعالیت‌های عمرانی کنیم.

برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: