کد خبر: ۳۹۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اپوزیسیون ترکیه با شکست دادن کنترل استانبول در انتخابات شهرداری دوباره موفق به ضربه زدن به رئیس‌جمهور طیب اردوغان شده و هاله‌ای از شکست‌ناپذیری وی را شکست و پیامی را از رای دهندگان ناراضی به سیاست‌های خود تحویل داد.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از رویترز،اکرم امام اوغلو ازحزب جمهوری‌خواه خلق(CHP باتوجه به خبرگزاری دولتی-ownedدرصدآراراکسب کرد-

نتایج قبلی بعد از اعتراضات حزب اسلامی rooted اردوغان لغو شد، که گفته می‌شد بی‌نظمی‌های گسترده رای وجود داشته‌است. این تصمیم برای راه‌اندازی مجدد رای‌گیری توسط متحدان غربی مورد انتقاد قرار گرفت و باعث ایجاد جنجالی در میان مخالفان داخلی شد که گفتند دموکراسی ترکیه تحت تهدید بوده‌است.

روز یکشنبه، پس از پیروزی تاجر سابق بر کاندیدای منتخب اردوغان، ده‌ها هزار نفر از حامیان امام اوغلو در خیابان‌های استانبول جشن گرفتند.

در این شهر، شما دموکراسی را ثابت کرده‌اید."امام اوغلو "به طرفداران خود گفت:" (استانبول)از شما متشکرم در حالتی از شعارهای انتخاباتی فراگیر که نشانه مبارزات انتخاباتی او بوده‌است.

امام اوغلو گفت: " ما آمده‌ایم تا همه را در آغوش بگیریم. ما در این شهر دموکراسی می‌سازیم و عدالت را خواهیم ساخت. در این شهر زیبا، من قول می‌دهم که آینده را بسازیم."
امام اوغلو، نامزد شهرداری حزب مخالف اصلی حزب جمهوری‌خواه خلق (CHP در روز ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹، در تجمع در یک گردهمایی در منطقه Beylikduzu، در استانبول ترکیه، خوشامد می‌گوید. 


برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: