آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۵۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سیدمرتضی خاتمی؛
نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: خروج امریکا از برجام و عدم انجام تعهدات از سوی اروپائیان سناریوئی بود که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید داشته اند.

به گزارش شروع آنلاین به نقل از خانه ملت ،سیدمرتضی خاتمی، نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: تحقق پیش بینی های رهبری و بد عهدی آمریکایی ها نشان داد دولت های استعمارگر به هیج وجه قابل اعتماد نیستند. خروج امریکا از برجام و عدم انجام تعهدات از سوی اروپائیان سناریوئی بود که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید داشته اند. شاید یکی از  مزایای برجام ، اثبات بدعهدی امریکائیان بر تمام جهان بود. جالب است ایشان در مورد اروپائیان نیز از یک سال قبل فرمودند که به انجام تعهدات اروپائیان نیز دلخوش نباشید.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی افزود: مقاومت تنها راه پیروزی در مقابل فشارهای آمریکاست و در چند هفته گذشته عقب نشینی آمریکائیان از مواضع قبلی، نقش مقاومت را کاملا برجسته کرد. تاکید امریکائیان برعدم حضور ناو لینکلن برای جنگ و عدم حضور در خلیج فارس شاید بزرگترین عقب نشینی در گام اول بود اما عقب نشینی از پیش شرطها برای مذاکره و اعتراف به امکان پیشرفت های بیشتر ایران با رهبران فعلی و درخواست های  آنان  برای مذاکره، توخالی بودن هیولای ساختگی شان را برملا کرد و مقاومت، همان کاری را کرد که توفان شن با هواپیماهای امریکایی در طبس کرد.

وی در خصوص درخواست مذاکره از سوی آمریکائیان چنین اظهار داشت: پوشالی بودن نیت مذاکره آمریکائیان یک هفته بیشتر دوام نیاورد و اینان با تحریم ۳۹ شرکت حوزه پتروشیمی ، تناقضات خود را تکمیل کردند . البته تحریم پتروشیمی و ... از زمانی که تحریم های بانکی و مالی شکل گرفته بود استارت خورد و این تحریم ها چیز جدیدی نیست، اما آن که نیت مذاکره دارد بایست حسن نیت نشان دهد.

بی تردید شرط برگشت به مذاکره برگشت به برجام و لغو تحریم هاست

نائب رئیس فراکسیون خانواده مجلس گفت: ترامپ دنبال چند عکس و جنگ روانی پس از جنگ اقتصادی است. با توجه به تجارب به دست آمده از رفتارهای حاکمان امریکا، خوداتکائی و توجه به درون بایستی در اولویت باشد و نباید به امریکا و اروپا دلخوش باشیم.

خاتمی در پایان گفت: در جهان تک قطبی امریکائیان، با یک مشت دلار می توان  برای نظام پادشاهی و ظالم در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل کرسی داد و از دموکراسی و حقوق بشر گذشت. می توان ازرژیم کودک کش و غاصب حمایت کرد و سلاح برایش فرستاد. با این رویکرد آمریکائیان، انسانیت قابل خرید و فروش هست. خروج از پیمان های بین المللی، جنگ تجاری با چین، خروج از برجام، حمایت از اسرائیل و...، خود باعث اطمینان از افول آمریکا است.

برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: