آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۵۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سیاوشی با اشاره به حواشی فینال جام حذفی:
رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی با انتقاد از حواشی و حوادث بی سابقه فینال جام حذفی فوتبال، گفت: متأسفانه مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال پشت اخراج فتاحی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ پنهان شده‌اند و متأسفانه این رویه‎ای است که در کشور ما به جای پاسخگویی مرسوم است.

به گزارش شروع آنلاین طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حوادث شب گذشته (دوشنبه ۱۳ خردادماه) مسابقه فینال جام حذفی بین تیم‌های پرسپولیس تهران و داماش گیلان، گفت: کمیسیون فرهنگی به جهت بُعد نظارتی خود، همواره درباره مسائل انضباطی و اخلاقی ورزشگاه‎‌ها با مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال جلسات متعددی داشته است تا این فضا توسط فدراسیون فوتبال و دست اندرکاران اجرایی مدیریت شود ولی هر بار که این نشست‌ها برگزار شده شاهد هستیم که اوضاع بدتر و بدتر شده است.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش ما این است که خود فوتبال مطرح باشد نه حواشی آن، اظهار کرد: شب گذشته شاهد هدر رفت سرمایه عظیمی بودیم که وقت و انرژی مردم را تلف و تباه کرد و همچنین شاهد هدر رفت پول از جیب مردم روی آنتن سیما بودیم.
رئیس و هیأت مدیره فدراسیون حاضر نیستند با هیچ قانونی از این فوتبال جدا شوند و برای دور زدن تمام قوانین طرح و برنامه دارند که جای تأسف دارد

حوادث شب گذشته به دلیل سوء مدیریت مسئولانی است که دو دستی به فدراسیون چسبیده‌اند

سیاوشی با بیان اینکه حوادث فینال جام حذفی به دلیل بی لیاقتی و سوء مدیریت دست اندرکاران فوتبال که دو دستی به فدراسیون چسبیده‌اند، رخ داد؛ افزود: رئیس و هیأت مدیره فدراسیون حاضر نیستند با هیچ قانونی از این فوتبال جدا شوند و برای دور زدن تمام قوانین طرح و برنامه دارند که جای تأسف دارد.

وی اظهارکرد: باید از اینکه مسئولان برگزاری فدراسیون فوتبال نتوانستند طوری برنامه ریزی کنند که هواداران داماش و پرسپولیس در کنار هم در استادیوم حضور داشته باشند، تأسف خورد و این معطلی هواداران و علاقه مندان به فوتبال را ناراضی کرد.

مدرن‌ترین ورزشگاه کشور به دلیل سوء مدیریت آسیب دید

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: چرا باید ورزشگاهی که هزینه بسیاری را برده است و یکی از مدرن ترین ورزشگاه‌‎های کشور به شمار می‌‎آید به دلیل این سوء مدیریت مورد حمله  اغتشاش مردم قرار گیرد؛ تمام تلاش ما در کمیسیون فرهنگی این بود که مردمی که به ورزشگاه می‌آیند با نشان دادن کارت ملی وارد ورزشگاه شوند که در قبال صندلی خود مسئول باشند و خسارت وارد نکنند.

سیاوشی تأکید کرد: مشکلات ساختاری فوتبال و دولتی بودن دو تیم بزرگ پایتخت مشکلات بسیاری را برای فوتبال کشور به وجود آورده است ولی اگر قانون در فوتبال حاکم باشد، حداقل شاهد کمتر شدن این مشکلات در ورزشگاه‌ها خواهیم بود.

موفقیت بزرگ تیم ملی والیبال زیر سایه حواشی فینال حذفی

وی اضافه کرد: پرداختن بیش از حد به فوتبال در کشور ما که یکی از عوامل اصلی آن نیز صدا و سیما است، نه تنها هیچ سودی برای فوتبال نداشته بلکه حواشی آن را نیز اضافه کرده است و شاهد بودیم که شب گذشته موفقیت بزرگ تیم ملی والیبال زیر سایه این بازی حاشیه‌ای به هیچ عنوان دیده نشد و اصل فوتبال از دست رفته است.

ورود بانوان به ورزشگاه‌ها حواشی سکوها را کمتر می‌کند

عضو فراکسیون زنان مجلس اضافه کرد: اگر نیمی از جمعیت این کشور را مد نظر قرار دهیم و در ورزشگاه‌‎ها را به روی بانوان باز کنیم، شاهد خواهیم بود که چه اتفاقی خواهد افتاد و حواشی این فوتبال به چه میزان کمتر خواهد شد.

نظارت برنامه 90 بر فدراسیون از وزارت ورزش هم بیشتر بود

سیاوشی تأکید کرد: در عین حال پیش از این برنامه‌‎ای تحت عنوان برنامه 90 وجود داشت که همواره مسئولان فوتبال این کشور در این برنامه پاسخگوی مردم بودند ولی هم‌زمان با قطع این برنامه حواشی فوتبال نیز گسترده‌تر و این برنامه نظارتی بر فدراسیون فوتبال داشت که نه وزارت ورزش و نه هیچ دستگاه دیگری نتوانسته است این نظارت را بر فوتبال کشور داشته باشد.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: گردانندگان جدید برنامه جایگزین 90 یعنی فوتبال برتر نه جسارت ورود به حوزه‌های چالشی را دارند و نه اینکه مسئولان به آن‌ها پاسخگو هستند؛ شب گذشته تاج رئیس فدراسیون باید به جای اینکه پشت اخراج فتاحی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ پنهان شود و متأسفانه این رویه‎ای است که در کشور ما به جای پاسخگویی مرسوم است./
برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: