کد خبر: ۳۹۴۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شهردار تهران:
شهردار تهران در مراسم معارفی رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی پایتخت با بیان اینکه اقدامات این مرکز صرفا ترویجی نیست گفت: به دنبال حل علمی مشکلات شهر هستیم.
به گزارش شروع آنلاین از روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، پیروز حناچی افزود: مرکز مطالعات و برنامه ریزی بازوی اصلی شهرداری تهران در دوره اخیر مدیریت شهری بوده است و از همین رو نقش تعیین کننده ای به عنوان پشتوانه در تصمیم گیری های این نهاد دارد.
وی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران را یکی از مراکز تاثیرگذار در پایتخت معرفی و بر نقش این مرکز در تهیه طرح جامع شهر تهران در سال ۸۵ و محورهای طرح جامع سال ٨۶ با مدیریت و تلاش نیروهای آن تاکید کرد.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: با تصمیم شورای‌شهر به جای ایجاد یک مرکز جدید در شورا، قرار شد از ظرفیت این مرکز برای پاسخ به سوالات و مشاوره برای اخذ تصمیم استفاده شود که این امر مسئولیت مرکز مطالعات را افزایش خواهد داد.
وی ارزیابی پژوهش های انجام شده در مرکز را در اولویت اقدامات آن دانست و اضافه کرد: در اغلب اوقات تنها به هنگام تصمیم‌سازی از ظرفیت مرکز استفاده می‌کنیم، در حالی که ارزیابی اقدامات انجام شده نیز می‌تواند فرصت مهمی باشد.  
احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به مشارکت مرکز مطالعات در تهیه چند پژوهش ملی اظهارداشت: مرکز باید با انجام تحلیل های ثانویه از آنها به عملیاتی شدنشان کمک کند؛ این فعالیت ها می تواند شامل جمع بندی آیین نامه ها و طرح های موضعی و موضوعی طرح جامع هم بشود.
وی همچنین بر ضرورت ارتباط بی واسطه مرکز با کمیسیون های شورا تاکید کرد و افزود: این ارتباط می تواند جنبه هماهنگ کننده بیشتر و ارائه گزارش ها به شورا را داشته باشد.
در ادامه این آیین محمدحسین بوچانی به عنوان رییس جدید مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران معرفی و از خدمات میثم بصیرت قدردانی شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: