کد خبر: ۳۹۴۲۲
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اردکانیان
وزیرنیرو گفت: لایحه موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در روزهای آینده مطرح خواهد شد.
به گزارش شروع آنلاین،پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو روز یکشنبه اعلام کرد« رضا اردکانیان»با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در این مدت برای عملیاتی کردن موافقت‌نامه اوراسیا، گفت: یک فوریت لایحه موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو با قید فوریت به تصویب دولت رسیده و سپس برای تصویب در مجلس شورای اسلامی نیز این مهم در کمیسیون‌های مربوطه خانه ملت مورد بررسی قرار گرفت؛ این لایحه پس از موافقت کمیسیون‌های یاد شده به هیات رئیسه مجلس ارسال شده است.

وی  افزود: امروز در گفت‌وگو با رئیس مجلس شورای اسلامی قول مساعد داده شده تا این لایحه در چند روز آینده در صحن مجلس ارائه و پیش از برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه به تصویب برسد.

وزیر نیرو تاکید کرد: امیدواریم با تلاش بخش خصوصی بتوانیم این موافقت‌نامه را هر چه سریع‌تر عملیاتی کنیم تا از فرصت پیش آمده برای حضور در بازار کشورهای هدف به خوبی استفاده شود.

اردکانیان در آستانه برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه در نشستی با تجار و فعالان مرتبط با کشور روسیه، گفت:  شهریورماه سال گذشته با پیشنهاد وزارت امور خارجه و تصویب هیات دولت مسئولیت کمیسیون مشترک یاد شده به وزارت نیرو واگذار شد.

وی اضافه کرد: براساس مذاکرات صورت گرفته مقرر شد تا پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه و دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی (استان‌های جنوبی روسیه) اواخر خردادماه امسال به میزبانی شهرهای تهران و اصفهان برگزار شود.

وزیر نیرو  گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه و دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی (استان‌های جنوبی روسیه) ۲۶ تا ۲۸ خردادماه در شهرهای تهران و اصفهان برگزار می‌شود که در مدت زمان برگزاری این دو رویداد ۱۰ کارگروه و سه کمیته تخصصی به بررسی آخرین روند همکاری‌های اقتصادی و پروژه‌های میان دو کشور خواهند پرداخت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: