کد خبر: ۳۹۴۰۶
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رشد قیمت خودرو به ۲ جنبه عمومی و خاص خودرو وابسته است.

 جنبه عمومی آن فضایی است که در نرخ ارز حاکم شد و به تبع آن تقریبا همه کالاها از جمله خودرو، افزایش قیمت پیدا کردند و علت دیگر بادوام بودن خودرو به عنوان یک کالا در سبد دارایی‌های اشخاص است. طبیعتا اشخاص براساس انتظارات و پیش‌بینی‌های قیمتی که دارند اقدام به خرید یک کالا یا جانشینی دارایی‌های دیگرشان با آن می‌کنند که این شامل خودرو نیز شد. در واقع در این مدت تصور عمومی این بود که خودرو نسبت به برخی دارایی‌های دیگر می‌تواند سودآورتر باشد. حتی ملک هم در اغلب موارد نمی‌توانست رقیب خوبی برای خودرو باشد.

یک بحث هم خاص خودرو است و آن این که خودرو در کشور ما دارای یک هویت خاص ناشی از حمایت چند ۱۰ ساله از این صنعت است. حمایتی که در حالت عادی می‌تواند کمک حال خودروسازان باشد، اما در شرایط خاص باعث می‌شود که آنها در صورت مساعد دیدن اوضاع به خود این اجازه را بدهند که قیمت‌ها را بالا ببرند. حقیقت این است که در مورد صنعت خودرو در کشور ما این حمایت به نحو بسیار غلطی انجام شده است. حمایت یعنی تلقی صنایع نو به عنوان یک کودک تا زمانی که بتوانند روی پای خودشان بایستند، نه اینکه اجازه بدهید در بزرگسالی هم گرفتار همین احساس نیاز‌ها شود. اینجاست که صنعت به دلیل همین حمایت‌های غلط به خواب می‌رود.

معتقدم باید در یک دوره حداکثر ۳ ساله به صنعت خودرو فرصت و هشدار جدی داده شود تا خود را حتی به قیمت تعطیلی این صنعت، به صورت کامل از لزوم حمایت و وابستگی خارج کند. همچنین باید به این نکته توجه کرد که اساسا یک جمعیت هشتاد میلیونی ظرفیت ایجاد تقاضا به اندازه‌ای که صنعت خودروسازی در آن به سودآوری برسد، ندارد. یعنی حتی ظرفیت اصطلاحا شمارشی هم ندارد، بنابراین خودروساز ما باید حتما به بازار بین‌المللی خودرو ورود کند. امروزه بازار خودرو در سراسر دنیا در تصاحب خودروساز‌های عمده است و ما هم باید بتوانیم برای خودمان بازار فروش پیدا کنیم که این امر علاوه بر رقابتی شدن قیمت کالا، به کیفیت آن نیز بستگی دارد، در حالی که اگر ما دروازه‌های بازار داخلی خودمان را باز بگذاریم به سرعت توسط خودروسازان خارجی مصادره خواهد شد. این نشان می‌دهد که خودروساز داخلی ما توانایی‌های لازم را در خودش ایجاد نکرده و تا این توانایی ایجاد نشود، مشکلی حل نمی‌شود.

غلامحسین خورشیدی / کارشناس اقتصادی

برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: