کد خبر: ۳۹۳۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
"رامین مستقیم" خبرنگار "لس آنجلس تایمز" در تهران در ارتباط با قصد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به اعزام یک هزار و 500 نظامی آمریکایی به منطقه به سی ان ان گفت به راه انداختن جنگ لفظی ونمایاندن ایران بعنوان یک تهدید در منطقه، تجارتی پرمنفعت برای دولت ترامپ است.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از ایرنا، شبکه تلویزیونی سی ان ان روز شنبه از مستقیم به عنوان خبرنگار خود درتهران پرسید: ترامپ تاکنون ناوهواپیمابر، موشک‌های پاتریوت و اکنون نیز قصد اعزام یک هزار و ۵۰۰ نظامی به منطقه را دارد، ایران این مساله را چگونه می بیند.

خبرنگار این شبکه تلویزیونی در تهران در پاسخ گفت: درحال حاضر شاهد تبادل و جنگ لفظی بین دوطرف هستیم.

مسقتیم افزود: اما از بعد تجاری، این تجارتی خوب (پرمنفعت) برای دولت ترامپ جهت فروش هرچه بیشتر تسلیحات به کشورهای منطقه است.

وی ادامه داد: در حالی که جنگ لفظی (بین دوطرف) شدیدتر می‌شود، اما باید دید که واقعیت چیست، واقعیت همان مردم عادی هستند که نگران می‌باشند و می‌پرسند که قرار است بعد از این چه اتفاقی افتد.

مستقمیم درادامه به سی ان ان گفت:تمامی مسئولان ایران از رهبرعالی تا وزیرخارجه ایران ابراز اطمینان داده اند که جنگی رخ نخواهد داد، اما مردم از لحاظ اقتصادی  لطمه دیده اندو نگران هستند.

خبرنگار سی ان ان در تهران درحالی به تجارت پر منفعت دولت ترامپ از ایران هراسی اشاره کرد که این شبکه خبری پیش از این گزارش داد که دونالد ترامپ با اعلام یک وضعیت فوق العاده قصد دارد تا کنگره را به منظور فروش تسلیحات بحث برانگیز، دور زند.

سی ان ان گزارش داد: مشتری دولت ترامپ برای فروش این تسلیحات بحث برانگیز، کشورهای خاورمیانه از جمله عربستان سعودی و امارات و اردن هستند.

سی ان ان دراین باره افزود: مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا گفته است که اقدام جهت دور زدن کنگره به این خاطر است که تهدید از سوی ایران است اما سناتورهای دموکرات با مخالفت با این موضوع می‌گویند این تنها بهانه‌ای برای فروش تسلیحات به کشورهای عربی است و کنگره چنین فروشی را تصویب نخواهد کرد.

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا دیروز دربیانیه ای از فروش ۸.۱ میلیارد دلار تسلیحات نظامی به کشورهای عربستان، امارات و اردن خبر داد و اعلام کرد،به این وزارتخانه دستور داده است تا ۲۲ مورد از قراردادهای انتقال تسلیحات به اردن، امارات و عربستان را که حدود ۸.۱ میلیارد دلار ارزش دارد به سرعت تکمیل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: