آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۳۹۲
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کمرانی:
سرمربی تیم تکواندوی زنان ایران با اشاره به اینکه عملکرد شاگردانش در جهانی منچستر ایده آل نبود،گفت: این نفرات جوان، آینده ساز تکواندوی کشور هستند و نیاز به حمایت دارند.
به گزارش شروع آنلاین ،مهرو کمرانی در نشست خبری کادرفنی تیم ملی تکواندوی ایران پس از عملکرد ناموفق در مسابقات جهانی منچستر اظهار داشت: تیم بسیار جوانی داریم که پس از چند مرحله انتخابی به ترکیب اصلی رسیده و ۶ نفر اعزامی مشخص شدند.
وی افزود: در مسابقات انتخابی، ۷۰ درصد شرکت کنندگان نفرات نوجوان بودند و از این بین ۳ تکواندوکار نوجوان به ترکیب اعزامی رسیدند.
کمرانی با اشاره به حرفه‌ای نبودن ورزشکاران، ادامه داد: به من انتقاد شد که چرا وزن برخی نفرات را تغییر دادم. وقتی ورزشکاری ۱۵ کیلو اضافه وزن دارد و با ۳۶ درصد چربی وارد اردو می‌شود باید تغییر وزن بدهد.
سرمربی تیم زنان ایران، گفت: نمی گویم نتایج عالی بود و رضایت قلبی از عملکرد نفرات ندارم. هرچند ایده آل نبودیم اما این تیم جای پیشرفت زیادی دارد.
کمرانی عنوان کرد: تجربه نداشتن بازیکنان مشکل زیادی ایجاد کرد و تنها بازیکن دارای رنکینگ ما ناهید کیانی بود که متأسفانه در دور سوم مقابل حریف مطرح خود شکست خورد.
وی با بیان اینکه حضور این نفرات جوان قدم بزرگی برای آینده تکواندوی زنان ایران است، گفت: امیدوارم این تیم حمایت شود تا روزهای خوبی را رقم بزند. وقتی مهلا مؤمن زاده با ۱۷ سال سن به مدال نقره جهان می‌رسد، نشان از توان دختران تکواندوی کشورمان دارد.
وی افزود: میدان جهانی بزرگسالان با المپیک جوانان متفاوت است. نفرات دیگر کشورها که در المپیک و جهانی جوانان به مدال رسیده بودند حتی در انگلیس به یک پیروزی هم نرسیدند.
کمرانی در مورد شکست اکرم خدابنده کاپیتان تیم زنان ایران در دور نخست مسابقات جهانی، توضیح داد: او بسیار بهتر از گذشته بود و تا ثانیه‌های پایانی نیز از حریف پیش بود که تصمیمات داوری تمرکز او را بهم ریخت.
وی در مورد شانس کسب سهمیه المپیک گفت: در مسابقات قاره‌ای شانس رسیدن به سهمیه را داریم و کار سختی پیش روی خواهیم داشت. تیم ۶ نفره زنان تکواندوی ایران در بیست و چهارمین رقابت‌های قهرمانی جهان که در انگلیس برگزار شد با تک مدال برنز مهلا مؤمن زاده به کار خود پایان داد.

وی در مورد مقایسه مهلا مؤمن زاده با کیمیا علیزاده، گفت: شرایط این نفرات متفاوت است. کیمیا مشکل مادرزادی از ناحیه زانو دارد و کار بازگشت برای وی او بسیار سخت است. خوشبختانه مؤمن زاده مصدومیتی ندارد و شرایطش با علیزاده متفاوت است. ضمن اینکه او ۱۷ ساله است و نمیدانم چرا برخی می‌خواهند او را بزرگ‌تر معرفی کنند.
کمرانی در ادامه از رسانه‌ها خواست تا بیش از اندازه ورزشکاران را بزرگ نکنند و گفت: اکنون فضای مجازی و به ویژه اینستاگرام تأثیر منفی زیادی روی ورزشکاران دارد و از رسانه‌ها می‌خواهم تا کمک حال فدراسیون‌ها و مربیان باشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: