آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۲۹۹
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی خبر داد:
در مراسمی با حضور جناب اقای نبیان معاون وزارت راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن ، دکتر اکبری مدیر کل دفتر نگهداری راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وجناب آقای حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری استان عملیات بهسازی و ایمن سازی محورهای کویری استان به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی ایمن سازی 3 نقطه پرحادثه آغاز شد.وزیر راه و شهرسازی و معاونین وی روز دوشنبه مورخ 30 اردیبهشت ماه با حضور در مرکز استان و شهرستان-های نهبندان، طبس، فردوس، درمیان و دیهوک جهت افتتاح و بهره‌برداری و نیز شروع عملیات اجرایی تعدادی از پروژه‌های مرکز استان حضور یافتند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ضمن اشاره به اهمیت سفر وزیر محترم راه و شهرسازی اشاره کرد: ایمنی  راه و حمل و نقل از اولویت های ویژه وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است که امید می‌رود با اجرا و اتمام پروژه‌های ایمن سازی  نقاط حادثه خیز شاهد تدوام  روند کاهش ان باشیم.
مهندس شهامت با اشاره به بهره‌برداری عملیات بهسازی و ایمن سازی محورهای کویری ادامه داد: پروژه احداث استراحتگاه کویری و ساماندهی میدان دیگ رستم واقع در محور دیهوک- راور و میدان سه راهی جعفرانی واقع در محور طبس – اصفهان جمعاً با اعتباری 14 ملیارد ریال و تبدیل 7 دستگاه آبنما به پل و بهسازی 7/2 کیلومتر از محور دیهوک- راور نیز با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
دبیر کمیته اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان  عنوان کرد: تاکنون از 27 نقطه پر تصادف استان،7 نقطه ایمن سازی و عملیات اجرایی 5 نقطه دیگر در دست اجراست و در سفر وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی سه نقطه جدید آغاز گردید. وی در تشریح این مسئله ادامه داد: ایمن سازی سه راهی منطقه ویژه اقتصادی با اعتباری بالغ بر 000/000/000/33 (بیش از 33 ملیارد ریال) ، مبادی ورودی بیرجند (سایت مقابل پلیس راه) با اعتبار 7 میلیارد ریال) و ضلع غربی میدان شهدای عبادی نیز با اعتباری بالغ بر 24 ملیارد ریال آغاز گردیده است.
شهامت در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با اجرایی شدن تفاهم نالمه مشارکت استانی – ملی و با تسریع ایمن سازی نقاط پرحادثه و افتتاح باندهای دوم و رعایت قوانین رانندگی، شاهد بهبود محسوس ضریب ایمنی محورهای استان باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: